Manşetler

Buradasın: Haberler » Gündem » 115 terörist etkisiz hale getirildi
 

115 terörist etkisiz hale getirildi

Reklam

115 terörist etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, bölgede bir süredir devam eden operasyonlara ilgili açıklamalarda bulundu.
Ordu

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Bu ülke ve bu millet bu tür bölücü, yıkıcı, başkalarının adına, Türkiye düşmanları adına hareket eden örgütleri çökertecek güce sahiptir dedi.

Şahin, Orduda gazetecilerin Hakkaride 6 asker ve 2 geçici köy korucusunun şehit olmasıyla
ilgili sorusunu yanıtladı.

Bölücü terör örgütü militanları tarafından Hakkari merkez ilçeye bağlı Geçimli Karakoluna ve onun yakınındaki üs bölgesine ve Hakkari bölgesindeki bazı askeri birliklere eş zamanlı olarak dün gece saat 22.40 sularında saldırı gerçekleştiğini anımsatan Şahin, Bu saldırının karşılığı güvenlik güçlerimiz tarafından anında verilmiştir. Karşılıklı çatışma sonrasında, saatler süren çatışmalar sonucunda 6 askerimiz ve 2 geçici köy korucumuz şehit olmuştur. Ayrıca 20 civarında da personelimiz hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralanmışlardır diye konuştu.
Şahin, şöyle devam etti:

Bu saldırı sonucunda sabahleyin gerçekleştirilen arama tarama faaliyetleri neticesi itibarıyla 14 bölücü terör örgütü militanının etkisiz hale getirildiği belirlenmiştir. İkisi kadındır, silahlarıyla birlikte ele geçirilmişlerdir. Kalaşnikof silahlar, el bombaları da ele geçirilmiştir. Yine Hakkari Şemdinli bölgesinde 23 Temmuz tarihinden itibaren yol kesme ve yol kesilen bölgenin etrafına çok miktarda döşendiğini değerlendirdiğimiz mayınlama faaliyetleri devam etmektedir. Buna karşılık güvenlik güçlerimiz olası mayınlama çalışmalarını dikkate alarak, çok tedbirli bir şekilde o bölgede faaliyetlerini sürdürmüşlerdir.

Bakan Şahin, bölgede bir süredir devam eden operasyonlara değinerek, Dün itibarıyla, 23-24 Temmuz tarihinden itibaren gerçekleştirilen sıcak temasın sonucunda 115 bölücü terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği sonucuna ulaşılmıştır. Havadan daha çok bölgedeki mücadele sürdürülmüştür. Yine terör örgütü militanlarının Kuzey Irak tarafına kaçmasını önleyici tedbirler güvenlik güçlerimiz tarafından alınmıştır dedi.

STARGUNDEM.COM

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?