Manşetler

Buradasın: Faydalı linkler » İş Başvuru ilanları » 17 Bin Polis 50 Bin Sözleşmeli Er alımı
 

17 Bin Polis 50 Bin Sözleşmeli Er alımı

Reklam

17 Bin Polis 50 Bin Sözleşmeli Er alımı Seçin öncesi 17 bin polis ve 50 bin Sözleşmeli er alınacak.

Emniyete alınacak polis sayısını artırılması, sözleşmeli er yasası, engellilerin devlet kadrolarına atanma sürecinin yılın ilk yarısına rastlaması, muhalefet tarafından seçim yatırımı olarak görülüyor. Bütün adımların bütçe imkanları dahilinde atıldığını savunan hükümet ise popülizm yok iddiasında. İşte milyonlarca seçmeni de doğrudan etkileyecek hazırlıklar:

16 BİN 900 POLİS ALINACAK

Emniyet bu yıl 6 bin 900ü Polis Meslek Yüksek Okullarından, 10 bini üniversite mezunu Polis Meslek Eğitim Merkezlerinden olmak üzere toplam 16 bin 900 polis memuru alacak. Detayların önümüzdeki aylarda açıklanması bekleniyor.
- Geçen yıl 40 bini aşkın öğretmen atayan Milli Eğitim Bakanlığı, bu yıl 55 bin kişiyi eğitim ordusuna katmayı planlıyor. Bakan Nimet Çubukçu, tarih olarak ağustosu veriyor. Buna karşın, sayıları 70 bini bulan sözleşmeli öğretmenlerden bir bölümünün kadroya geçirileceği müjdesi çıkabileceği belirtiliyor.

ENGELLİLER MÜJDE BEKLİYOR
Anayasada pozitif ayrım öngörülen gruplardan engellilerle ilgili kadrolardan büyük kısmı boş. Bu kadroların doldurulması için gerekli yasal düzenlemeler hayata geçiriliyor. Seçime kadar 26 bin 625 engelli memur kadrosundan önemli bir kısmının doldurulması bekleniyor.

TORBA PİYANGOSU
Kamu alacaklarını yeniden yapılandırmak için hazırlanan Torba Tasarının, Plan ve Bütçe Komisyonundaki görüşmeleri tamamlandı. Türk Borçlar, Türk Ticaret ve Hukuk Muhakemeleri Usulü Kanun Tasarılarında iktidarla muhalefetin sağladığı uzlaşma Torba Tasarıda da yaşanırsa, ocak ayı sonunda düzenlemenin çıkabileceği belirtiliyor. Böylece devletin vatandaştan hemen her kalemdeki alacağı yeniden yapılandırılacak.Sözleşmeli er Başbakanlıkta
Sözleşmeli Er Yasa Taslağı Başbakanlıkta bekliyor. İlk Bakanlar Kurulu toplantısında son şeklini alarak Meclise gönderilecek. Şubat ayı içinde düzenlemenin çıkarılması ve bahar aylarından itibaren 50 bin sözleşmeli erin görev başı yapması bekleniyor. Bin 500-2 bin TL aralığında maaş alacak erler, tazminat ve ikramiye hakkına da sahip olacak. Sözleşme süresinin 3-7 yıl aralığında olması öngörülüyor.

AKŞAM

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 
ihsan - 15.03.2013 - 21:35
bende sewe sewe katılmak istiyorum
UwXjoXsKvNP - 04.09.2012 - 23:12
herkesin emeğine sağlık,ie7imdeki e7ocuğu ay savaşe7ısıyla e7ıkardım.kendimdeki yanlışları buldum.meğersem bu anymiei kfce7fckken izlemiştim lakin sonunu gf6rememiştim.yani kae7 gfcn kae7ırmadan izle sonra final bf6lfcmfcnfc izleme,ie7imde kurt kalmıştı.ama şimdi e7ocukluğu buldum.seyenora