Manşetler

Buradasın: Haberler » Gündem » 2010 Eurovision Temsilcimiz Murat BOZ
 

2010 Eurovision Temsilcimiz Murat BOZ

Reklam

2009da Eurovision Türkiye adayı hepimizin bildiği gibi Hadiseydi ve Hadise 117 puanla düm tek tek şarkısıyla Eurovisionu 4 üncü sırada bitirmişti.. Yarışmayı Norveçi temsil eden Belarus doğumlu Alexander Rybak peri masalı adlı şarkısıyla kazandı. Ve şimdi sıra artık 2010 Eurovisionda..
2010 Eurovisionda bizi temsil edecek TRTnin seçtiği en iyi şarkıcı Murat BOZ olarak belirlendi.. Bir çok kişidende Murat BOZun Türkiye 2010 Eurovisionda bizi temsil etmesi olumlu olarak yorumlandı.. İnşallah bu sefer Sertap ERENER gibi Murat BOZ Türkiyeyi bir daha 1 incilikle yarışmayı kazanır diye ümit ediyorum..

Murat BOZ hakkında bilgiler;

    7 Mart 1980 tarihinde Zonguldak, Ereğlide doğan Murat Boz, 1996 yılında İstanbula gelerek Güzel Sanatlar Lisesi eğitimini burada tamamladı. Bu dönem içerisinde Atatürk Kültür Merkezi ve Cemal Reşit Reyde vokalist olarak performanslarda bulunan Boz, 1998 senesinde Milliyet Gazetesinin düzenlediği Liseler Arası Müzik ve Halk Oyunları Yarışmasında birinci oldu.

1999 senesinde Bilgi Üniversitesinde Caz Vokal Bölümünü kazanan Murat Boz, 2003 senesinden beri İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı Temel Bilimler Bölümünde eğitimine devam ediyor. Şu ana kadar Tarkan, Shakira, Nilüfer, Nazan Öncel, Nil Karaibrahimgil, Grup Hepsi, Burcu Güneş ve Hande Yener gibi sanatçıların sahne performanslarında ve albümlerinde yer alan Boz, aynı zamanda birçok reklam müziğinde de bulundu (McDonalds, İstikbal, Cola Turka).

2006 yılının 16 Temmuz gününde Aşkı Bulamam Ben adlı singleını yayınlayan Murat Boz, 25 Ocak 2007 tarihinde de Maximum adlı ilk albümünü piyasaya sürdü. Aşkı Bulamam Ben singleı ile müzik çevresinden beğeni toplamayı başaran Boz, albümün prodüktörlüğünde Ozan Çolakoğlu yönetimindeki Sarı Ev ile birlikte çalıştı. Stardium Müzik Yapım etiketiyle yayınlanan albümden ilk video klip çalışması albümle aynı ismi taşıyan parçaya seçilirken, Murad Küçük video klibin yönetmenliğini üstlendi. 23 Temmuz 2007de Püf adlı şarkısının klibi çekildi.

2008 yılının 14 Haziran gününde Dokuz Sekiz Müzik imzalı ikinci single çalışması Uçurum ile müzik severler buluştu. Soner Sarıkabadayı eseri ve Suat Aydoğan düzenlemesi olan Uçurum birçok ülkede cover olarak kullanıldı.

Murat Boz 2008deki bir konserinde etek giymiş ve medyada giydiği etekle yer almıştır. Medya tarafından etek olarak lanse edilen kıyafet Uçurum single çalışmasında işlenen Gladyatör temasının parçası olan Roma Askerlerinin deri savaşçı kıyafetleriydi.

Murat Boz 6 Ocak 2009da çıkması planlanan 2.stüdyo albümü Şansın ilk çıkış parçası olan Para Yok şarkısını ilk kez Turkcell bünyesinde yayınladı. Şarkının prodüktörüğünü Ahmet Çelenk yaptı. Ersay Üner bestesi şarkının düzenlemleri ise Mustafa Ceceliye aittir.

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?