Manşetler

Buradasın: Faydalı linkler » E Devlet » 2010 KYK Öğrenim - Katkı Kredisi ve Burs Sonuçları Açıklandı
 

2010 KYK Öğrenim - Katkı Kredisi ve Burs Sonuçları Açıklandı

Reklam

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR), 150 bin öğrenciye burs, başvuruda bulunan diğer öğrencilerin tamamına da öğrenim kredisi verdi. İşte Sonuçlar ve ayrıntılar:YURTKUR’dan yapılan yazılı açıklamada,kuruma burs, öğrenim ve katkı kredisi almak üzere 423 bin öğrencinin başvurduğu belirtildi.

Başvuruların değerlendirilmesi üzerine 150 bin öğrenciye burs verildiği belirtilen açıklamada, müracaat eden diğer öğrencilerintamamına da öğrenim kredisi tahsis edildiği bildirildi. Açıklamada, ayrıca katkı kredisialmak için başvuran öğrencilerin tamamına da katkı kredisi verildiği kaydedildi.

Burs, öğrenim ve katkı kredisi sonuçlarıwww.kyk.gov.tr internet adresinden TC kimlik numaralarıyla öğrenilebilecek.

Öğrencilerin, taahhüt senetlerini de 22-30 Aralık tarihleri arasında noterde,vergi, resim ve harç için para ödemeksizin tanzim ve tasdik ettirdikten sonra 30Aralık Perşembe mesai bitimine kadar YURTKUR’un bölge veya yurt müdürlüklerine teslim etmeleri gerekiyor. Öğrencilerin senetlerini, bölge veya yurt müdürlüklerinin bulunmadığı yerlerde ise ?Cemal Gürsel Cad. No:61 06590 Cebeci/Ankara? adresindeki Kredi Dairesi Başkanlığına posta ile veya elden teslim etmeleri isteniyor.

Senetlerini belirtilen tarihte kuruma teslim eden öğrencilerin burs veya öğrenimkredisi ödemeleri de 10 Ocak 2011 tarihinde Ziraat Bankası’nın ilgili şubelerinden yapılacak.

AA

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?