Manşetler

Buradasın: Faydalı linkler » E Devlet » 2010 Ortaöğretim Önlisans KPSS-2 ye Girecek Olanlar Dikkat
 

2010 Ortaöğretim Önlisans KPSS-2 ye Girecek Olanlar Dikkat

Reklam

2010 KPSS-2 Sınava Giderken Yanımızda Neler Götürmeliyiz 28 Kasım 2010,28 Kasım 2010 KPSS-2 Sınav Güvenlik Tedbirleri ve Kuralları,28 Kasım 2010 Ortaöğretim Önlisans KPSS Uyarıları,Ortaöğretim Önlisans KPSS-2 Sınava Neler Götürülecek - 2010,ÖSYM KPSS-2 Sınavında Su verecek mi - 28 Kasım 2010

ÖSYM(Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) bugün(22 Kasım 2010) resmî inernet sitesi aracılığıyla, hafta sonu(28 Kasım 2010) KPSS-2′ye girecek olan memur adaylarına sınav güvenliği ve kuralları adı altında bir takım uyarılarda bulundu. İşte ÖSYM’nin resmî açıklaması:

BASIN DUYURUSU

(22 Kasım 2010)

KPSS Ortaöğretim/Önlisans Sınavı

İki yılda bir yapılan KPSS Ortaöğretim/Önlisans Sınavı, iki milyondan daha fazla ortaöğretim ve yaklaşık beşyüzbin de önlisans adayının başvurusu ile 28.11.2010 Pazar günü sabah ve öğleden sonra olmak üzere 153 sınav merkezinde yapılacaktır.

Sınava yönelik hazırlıklar aksaksız olarak yürütülmekte olup, pek çok insanımızın yaşam çizgisini etkileyecek olan bu sınavın da sorunsuz olarak yapılabilmesi için aşağıdaki hususları tüm adayların ve kamuoyunun dikkatine sunuyoruz.

Güvenlik Tedbirleri:

ÖSYM tarafından 5.10.2010 tarihinde kamuoyuna ilan edilen sınav güvenliğini iyileştirmeye yönelik güvenlik tedbirleri bu sınavda da uygulanacaktır. Bu nedenle, adayların sınava ilişkin duyuruları dikkatli biçimde okuyup sınava sade bir kıyafetle sadece Sınava Giriş ve Kimlik Belgesi, Özel Kimlik Belgesi ve son altı ay içinde çekilmiş bir adet vesikalık fotoğraf ile tüm metal ve elektronik cihazdan arınmış olarak gelmesi önemle duyurulur.

Özel Kimlik Belgesi:

Sınavda, adayın Sınava Giriş ve Kimlik Belgesine ilave olarak adayın kimliğini tespit etmek amacıyla sadece nüfus cüzdanı, pasaport ve askerlik görevini ifa edenler için de askeri kimlik belgesi özel kimlik belgesi olarak kabul edilecektir. Bunlar dışında, sürücü belgesi de dahil, hiçbir kimlik belgesi özel kimlik belgesi olarak kabul edilmeyecektir.

Sınav Sırasında Su İhtiyacı:

ÖSYM tarafından adaylara sınav esnasında içecek su temin edilmeyeceğinden, adaylar şeffaf şişede içecekleri suyu sınava getirebileceklerdir.

Salon Yetersizliği:

Pek çok sınav merkezinde yüksek başvuruya karşılık yeterli sınav salonu mevcut olmadığından, bazı adaylar için yakın çevre sınav merkezlerinde sınava girecek biçimde atama yapılmıştır. Adayların sınav merkezlerine erişimleri için ilgili valilikler ve belediye başkanlıkları nezdinde gereken ulaşım olanaklarının sağlanması için girişimlerde bulunulmuştur.

Bu amaçla, ÖSYM ile TCDD arasında gerçekleştirilen görüşmeler sonucunda, Eskişehir?den Ankara?ya sınav günü sabahı (28.11.2010) saat 06.00?da Yüksek Hızlı Tren (YHT) seferi konulmuştur.

Sağlık Raporu:

Bu sınava çok yüksek sayıda adayın katılımına rağmen, geçerli sağlık raporları ile ÖSYM?ye başvurmuş olan pek çok adayın sınav merkezi değişikliği yapılabilmiştir. Ancak, 24.11.2010 Çarşamba gününden sonra ÖSYM?ye erişecek olan her türlü sağlık raporu işleme alınmayacak ve kabul edilmeyecektir.

Sınava girecek adaylara başarı dileklerimizle kamuoyuna duyurulur.

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?