Manşetler

Buradasın: Faydalı linkler » E Devlet » 2010 Ortaöğretim Önlisans KPSS İstatistikleri
 

2010 Ortaöğretim Önlisans KPSS İstatistikleri

Reklam

ÖSYM,resmî internet sitesi aracılığıyla 2010 Ortaöğretim-Önlisans KPSS’nin İstatistiki verilerini yayınladı …İşte Resmi Açıklama: 26 Eylül 2010  tarihinde  yapılması  planlanan 2010-Kamu Personel  Seçme   Sınavı (KPSS-Ortaöğretim/Önlisans) 28 Kasım 2010 Pazar günü 153 sınav merkezinde, 6537 binada, sınava başvuran ortaöğretimde 1.809.154, önlisans?ta 610.624 adayın tahminikatılımı ile iki oturumda yapılmıştır.

Çok sayıda adayın katılımı ve özellikle de doğu illerimizde havanın sınav bitiş saatinden önce kararmış olması nedeniyle oluşan kısmi zorluklar dışında sınav başarı ile tamamlanmıştır.

ÖSYM?nin 05.10.2010 tarihinde uygulamaya başladığı sınav güvenliğini artırıcı önlemler bu sınavda da başarı ile uygulanmıştır. Sınav öncesinde veya sınav esnasında tespit edilen cep telefonu ile sınava girme ve başkasının yerine sınava girme girişimleri bireysel de olsalar, alınan güvenlik tedbirlerinin yerinde olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur.

Alınan güvenlik tedbirlerinin önemli bir parçası olan sadece nüfus cüzdanı ya da pasaport ile adayların kimliklerinin tespiti, bu sınavda da bazı adayların benimsemekte zorlandıkları bir konu olmuş ancak sınava katılan büyük çoğunluk tarafından takdir edilmiştir.

ÖSYM?nin yaptığı sınavların güvenliğini en üst seviyede tutmak amacıyla alınmış olan güvenlik tedbirleri bundan sonra yapılacak sınavlarda da uygulanacaktır.

Sınavın sorunsuz gerçekleştirilmesine katkı sağlayan ÖSYM çalışanlarına, sınav görevlilerimize, emniyet güçlerimize ve sınava katılan adaylara teşekkür ederiz.

Adaylara ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

29.11.2010

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?