Manşetler

Buradasın: Faydalı linkler » E Devlet » 2011 24 Ocak Kpss memur alımı tercih rehberi - Kpss tercih kılavuzu rehberi
 

2011 24 Ocak Kpss memur alımı tercih rehberi - Kpss tercih kılavuzu rehberi

Reklam

ÖSYM Başkanlığı daha önce açıklamış olduğu 2011 yerleştirme takviminde, 4 yerleştirme işlemine yer vermişti. Başkanlık yeni bir takvim daha belirledi. Buna göre Tarım Bakanlığı sözleşmeli personel alımına 10-16 Mart 2011; Çevre ve Orman Bakanlığı sözleşmeli personel alımına 15-18 Haziran; Sağlık Bakanlığı 2. sözleşmeli personel alımına ise 23-28 Haziran 2011 tarihleri arasında başvuru alınacak. Aşağıda gösterilen yerleştirme işlemleri 4B’li personel alımlarını göstermektedir. Bu yerleştirme işlemlerinde de sadece 2010 KPSS puanları kullanılacaktır. Yerleştirmede en dikkat çeken bölüm ise Sağlık Bakanlığının 2. yerleştirme takvimidir. Buna göre ikinci 4B’li sağlık personeli alımına başvurular Haziran ayı içinde alınacak.Tarım ve Köyişleri Bakanlığı ile Çevre ve Orman Bakanlığının sözleşmeli personel alımları, takvime yeni eklenmiştir.
2011 Ortaöğretim – Önlisans Tercih Kılavuzu Nasıl Oluşuyor?
Türkiye’de bütün il ve ilçelerdeki kamu personeli ihtiyacı valilikler kanadıyla Bakanlığa, bakanlık aracılığıyla da ÖSYM’ye bildiriliyor. Bu kurumlar personel ihtiyaçlarını ÖSYM’ye iletirken aynı zamanda şartlarını da ÖSYM’ye aktarmaktadırlar. ÖSYM, gelen talepler doğrultusunda tercih kılavuzunu oluşturuyor. Biz bu bilgilerin çok önceden ÖSYM’ye gönderildiğini öne sürebiliriz. Çünkü bildiğiniz üzere KPSS zaten 26 Eylül 2010 tarihinde yapılacaktı. Dolayısıyla bu bilgilerin şu ana kadar çok önceden ÖSYM’ye ulaştığını söyleyebiliriz.

2011 Ortaöğretim – Önlisans Tercih Kılavuzunda Neler Olacak ?
KPSS Tercih kılavuzunda Ortaöğretim(Lise) ve Önlisans mezunları için iki ayrı bölüm yer alacak. Ortaöğretim ve Önlisans mezunlarının her biri kılavuzun kendilerine ayrılan bölümünden tercihlerini yapacaklardır.Kılavuzda il bazında kurumların alacağı memur sayısı belli olacak

KPSS TAKVİMİ BELLİ OLDU
Alınan bilgiye göre, Devlet Bakanı Hayati Yazıcı‘ya bağlı Devlet Personel Başkanlığının (DPB) ÖSYM Başkanlığıyla birlikte yaptığı çalışmalar sonucu 2011 yılına ait sınav ve yerleştirme takvimi belirlendi.

Buna göre, KPSS A Grubu ve Öğretmenlik için 9-25 Mayıs 2011 tarihleri arasında başvurular alınacak, 9-10 Temmuz 2011 tarihlerinde sınav yapılacak.

B Grubu için 2011 yılı yerleştirme takvimi de açıklandı.

KPSS 1. yerleştirme için DPB, 1 Mart-8 Nisan 2011 tarihleri arasında kamu kurum ve kuruluşlarından yerleştirme taleplerini toplayacak, 9 Mayıs 2011‘de kadrolar ÖSYM başkanlığına gönderilecek, 30 Mayıs-8 Haziran 2011 tarihleri arasında ise ÖSYM başkanlığı tercihleri alacak

KPSS 2. yerleştirme için ise DPB, 5 Eylül-30 Eylül 2011 tarihleri arasında kamu kurum ve kuruluşlarından talepleri toplayacak, kadrolar 24 Ekim 2011‘de ÖSYM Başkanlığı‘na gönderilecek, ÖSYM Başkanlığı 21-30 Kasım 2011‘de tercihleri alacak.

İŞTE ÖSYM AÇIKLAMASI:
Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümleri uyarınca bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacaktır. Bu amaçla hazırlanan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2010/2 Tercih Kılavuzunda, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadro ve pozisyonlar yer almaktadır.

Kılavuz 24 Ocak – 2 Şubat 2011 tarihleri arasında ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır. Kılavuz ayrıca basılmayacak ve dağıtılmayacaktır. Kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonlardan tercih yapabilmek için, 10-11 Temmuz 2010 tarihlerinde yapılmış olan 2010-KPSS Lisans veya 28 Kasım 2010 tarihinde yapılmış olan 2010-KPSS Ortaöğretim/Önlisans’a girilmiş ve ortaöğretim mezunları içinKPSSP94, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanının alınmış olması gerekmektedir. Adaylar tercihlerini 24 Ocak – 2 Şubat 2011 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre, internet üzerinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Tercih alınma süresi kesinlikle uzatılmayacaktır. KPSS-2010/2 Tercih Kılavuzuna göre yapılacak yerleştirmeye başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?