Manşetler

Buradasın: Haberler » Yaşam » 2011 Eurovision Rakip Ülkeler
 

2011 Eurovision Rakip Ülkeler

Reklam

10-14 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek 56. Eurovision Şarkı Yarışmasının kura çekimine 4. torbadan katılan Türkiye, final için yapılacak elemelerde 10 Mayıstaki ilk yarı finalde yarışacak.

Türkiyeyi Yüksek Sadakat grubunun temsil edeceği 56. Eurovision Şarkı Yarışması için bugün, finalin düzenleneceği Düsseldorf kentinde kura çekimi ve anahtar teslim töreni düzenlendi.

10-14 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek 56. Eurovision Şarkı Yarışmasının kura çekimine 4. torbadan katılan Türkiye, final için yapılacak elemelerde 10 Mayıstaki ilk yarı finalde yarışacak. Türkiye, Arnavutluk, Finlandiya, Ermenistan, İsviçre, Norveç, Gürcistan, Rusya, Polonya, Sırbistan, Hırvatistan, Azerbaycan, Litvanya, Macaristan, Malta, San Marino, İzlanda, Portekiz ve Yunanistan ile birlikte yarışacak.

12 Mayısta düzenlenecek olan ikinci yarı final gününde de Hollanda, Bosna Hersek, Ukrayna, Kıbrıs Rum kesimi, Avusturya, İsveç, Belçika, Slovakya, Moldovya, İsrail, Makedonya, Danimarka, Beyaz Rusya, Letonya, Bulgaristan, Estonya, Romanya, Slovenya ve İrlanda final için yarışacak.

25 ÜLKE YARIŞACAK

56. Eurovision Şarkı Yarışmasına uzun yıllar katılmayan İtalya, Avusturya ve San Marinonun bu yıl tekrar yarışmaya katılacağı açıklandı. Yapılacak yarı finallerden sonra toplam 25 ülke finalde birincilik için mücadele edecek.

Ayrıca bugünkü törende Norveçin başkenti Oslodan gelen bir heyet, Eurovision Şarkı Yarışmasının sembolik anahtarını Düsseldorf Büyükşehir Belediye Başkanı Dirk Elberse teslim etti.

Elbers, Eurovision Şarkı Yarışmasının Almanyada ve özellikle Düsseldorfta düzenlenecek olmasından dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirterek, çok güzel bir organizasyona ev sahipliği yapmak istediklerini söyledi.

Almanya, İtalya, Fransa, İspanya ve İngilterenin doğrudan katılacağı finaller 14 Mayısta Düsseldorf Arenada yapılacak. Final biletlerinin tamamen tükendiği ve yarı final biletlerinin yarın satışa çıkacağı bildirildi.

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?