Manşetler

Buradasın: Müzik » Müzik Haberleri » 2011 Eurovision TRT Adayları Anketi
 

2011 Eurovision TRT Adayları Anketi

Reklam

2011 Eurovision TRT Adayları Anketi 2011 Eurovision - 2011 Eurovision Adayları - 2011 Eurovision Anket - 2011 Eurovision Anketi - 2011 Eurovision Manga - 2011 Eurovision Şarkı Yarışması

TRT’nin Eurovision 2011`de yarışacak şarkıcıyı belirlemek için düzenlediği anket tartışma yarattı.

2011 Eurovision Şarkı Yarışmasında ülkemizi kimin temsil edeceğine dair www.trteurovision.com adlı internet sitesinde anket düzenlendi. 4 kademeli ankette 15 sanatçı üç kategoriye ayrıldı. Anket 1de Atiye Deniz, Hande Yener, Murat Boz, Gülşen ve Murat Dalkılıç oylandı. Dün sonuçlanan Anket 1de en çok oyu Atiye Deniz aldı. 11 bin 18 oy alan Atiye Deniz yüzde 28.06 oy oranıyla birinci oldu. Aynı ankette 10 bin 574 oy alan Hande Yener ise yüzde 26.93 oy oranıyla ikinci oldu. Eurovisiona katılmayı en çok isteyen isim olan Yener, bu sonuçla büyük bir hayal kırıklığına uğradı. 1 Ekimde sona erecek olan Anket 2de ise rockçı Hayko Cepkin büyük bir farkla önde gidiyor. Hayko Cepkin, Tarkan, Şebnem Ferah, Yalın ve Hadisenin oylandığı ankette, Hayko Cepkin yüzde 53.64 oy oranıyla şu anda birinci. Tarkan ise yüzde 28.31 oy oranıyla ikinci sırada gidiyor. 2 Ekim tarihinde başlayacak olan Anket 3te yer alacak sanatçılar henüz belirlenmedi. 3 anketin en çok oy alan üç ismi 9-16 Ekimdeki final oylamasına katılacak. Anketten çıkan sonuç, resmi olmasa da Eurovisionda ülkemizi kimin temsil edeceği hakkında belirleyici rol oynayacak. Ankette en çok oyu alan sanatçı yarışmaya katılmak istemezse bir sonraki en çok oyu alan sanatçıdan yarışmaya katılması istenecek. Biz de 2011de Eurovision Şarkı Yarışmasında Türkiyeyi kimin temsil etmesi gerektiğini müziğin ustalarına sorduk. İşte cevaplar…

Zafer AKBAŞ / MAGAZİN

Atiyenin pişmesi lazım, Hande daha başarılı olur

Söz Yazarı ZEYNEP TALU:
EUROVISION Şarkı Yarışması her ne kadar adı gibi şarkı yarışması da olsa görsellik ve şovlar da çok önemli. Ben Hande Yeneri tecrübeli buluyorum. Hem şovları güzel hem de sesi iyi. Atiye de iyi bir isim ama onun daha pişmesi lazım. Handenin çok başarılı olacağına inanıyorum.

Müzisyen GARO MAFYAN:
Önemli olan iyi şarkı yapmak
EUROVİSİON Şarkı Yarışmasına gidecek sanatçıyı belirlerken öncelikle iyi bir şarkı yapmanın önemi unutulmamalı. Çünkü müzik insanlar için yapılıyor. Önemli olan şarkının insanlara beğendirilebilmesi. Buna TRT karar verecek. Anketler toplumun düşüncelerini araştırmak için yapılıyor. Bunun için Tarkan da, Atiye de, Hayko Cepkin de, Şebnem Ferah da, Hande Yener de, Yalın da olabilir. Neden olmasın… Bugüne kadar Eurovisionda birincilik de, ikincilik de, üçüncülük de, dördüncülük de kazanmış bir ülke olarak her şeyden önemlisi başarılı olmak.

Sanatçı EMEL MÜFTÜOĞLU:
Şarkı güzel olsa bile Tarkan gitmez
EUROVISION bana çok kıymetli gelmiyor. Ama yine de dereceye girmek sevindiriyor insanı. Ben Şebnem Ferah ile Hande Yeneri şanslı görüyorum. Hayko Cepkin dereceye giremez bana göre. Şarkı çok güzel olursa bilemem. Tarkanın anketten çıkarsa gideceğini sanmıyorum. Çünkü orada birinci bile olsa ona bir şey kazandırmaz. Dereceye giremezse onu ve sevenlerini üzecektir. Ben bu kadar yıldır bu sektörde çalışan biri olarak Şebnem Ferah ile Hande Yener diyorum.

Müzisyen FUAT GÜNER:
Hayko Eurovisiona uygun bir aday değil
OYLAMA Hayko Cepkini işaret ediyor olabilir ama ben kesinlikle Eurovisiona uygun olmadığını düşünüyorum. Hoşlanmıyorum onun yaptığı müzikten ve kendi kişisel görüşümü geçtim, Türkiyeyi temsil edebilecek müzik yapmıyor. Onu geçelim. Tarkan keşke gitse ama gitmez. Şebnem de başarılı olabilir onu da desteklerim ama Yalın henüz büyük organizasyonlar için kafi bir isim değil. Eurovisiona gidecek tek isim Bora Üzerdir. Deli bir şey, yaptığı müzik, İngilizce şarkı söyleme becerisi, bu işi kıvırırsa o kıvırır.

Atiye gitsin, hem genç hem de en iyi sahne onda’

Müzik Eleştirmeni NAİM DİLMENER:
BEN Atiyenin gitmesinden yanayım ve kendisini ispatlamış çok tanınan isimlerin gitmesine karşıyım. Atiye gencecik bir kız. Sahnesi çok iyi, kapasitesi de iyi, ses de iyi. Bence Atiye gitsin.

Söz Yazarı – Müzik Eleştirmeni SEZEN CUMHUR ÖNAL:
Hande Yener ile Şebnem Ferah olabilir
EUROVİSİON Şarkı Yarışması için önümüzdeki yıl Hande Yener ile Şebnem Ferah olabilir. Ancak Hande Yener gönderilecek olursa şarkıyı kendisi seçmeyecek, Eurovisionda elektronik müzik olmaz. Hayko Cepkin mümkün değil. Onun gibi sokaklarda çok var. TRT yönetimi inşallah doğru seçimler yaparak düzelir, ülkemizin uluslararası bir yarışmada doğru temsil edilmesini sağlar.

Müzisyen ATİLLA ÖZDEMİROĞLU:
İnsanların istediği birini göndermek lazım
TRTnin tek seçiciliği bırakıp internet sitelerini dikkate alması gerekir. Bugüne kadar hep tek seçicilik yapıyorlardı. Paylaşmak çok önemli. Sanatçının kim olmasından çok ülke insanlarının istediği birini göndermek önemli olduğu kadar şarkı için de çok çalışmak lazım. Seçilen sanatçının yapacağı parçalar arasından en iyisini göndermek lazım. Başarılı da olunabilir, başarısız da olunabilir. Alt tarafı bir yarışma bu…

Şarkıcı SİBEL TÜZÜN:
O stresi Şebnem ve Tarkan kaldırır
BU isimler arasında en mantıklı görünen Tarkan ve Şebnem Ferah. Tarkan keşke gitse, Türkiye için ne iyi olur. Çünkü yurtdışında da yabancı hayranları var. Daha avantajlı. Ayrıca tarzdan çok şarkıcı birinin yani en stresli anda bile sahneye hâkim olabilecek bir şarkıcının gitmesi gerekir. Bu özellik de Tarkan ve Şebnem Ferahta var.

Hadise gibi yorulmayız

Eurovision sürecini internet sitesi üzerinden halkla paylaşan maNga, şarkının belirlenmesinin ardından yurtdışı tanıtım turnesine çıkacak. Hadisenin geçen yıl çıktığı tanıtım turnesinde çok yorulduğu için yarışma gecesi performansının düştüğü hatırlatılan grup üyeleri, Tur programı henüz belli olmadı ama biz performansa dayalı bir grup olarak zor tempoya alışkınız. Konserden zevk alan ve her konsere sanki son konserimiz gibi çıkan bir ekibiz. Problem olacağını tahmin etmiyoruz dediler.

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?