Manşetler

Buradasın: Faydalı linkler » E Devlet » 2011 Nüfus ve Konut Sayımı
 

2011 Nüfus ve Konut Sayımı

Reklam

Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, önümüzdeki yıl nüfus ve konut sayımı yapılacağını söyledi. Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi’ni (ADNKS) iyileştireceklerini ifade eden Yılmaz, nüfusun ekonomik ve sosyal profilini ortaya koyacaklarını açıkladı.

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) ve Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) tarafında hazırlanan 2050′ye Doğru Nüfusbilim ve Yönetim: Eğitim, İşgücü, Sağlık ve Sosyal Güvenlik Sistemlerine Yansımalar başlıklı raporun tanıtım toplantısında konuşan Devlet Bakanı Yılmaz, konut ve nüfus sayımına Avrupa Birliği ülkeleriyle aynı zamanda gidileceğini aktardı. Sayımla ilgili gerekli hazırlıkları başlatıp pilot uygulamalara başladıklarını dile getiren Yılmaz, şunları kaydetti:

“Konut sayısı bizim için çok sorun değil. Ancak nüfusa ilgili daha derinlemesine bilgilere ihtiyacımız var. Çalışmayla nüfusun profilini ortaya çıkaracağız. ADNKS’yi iyileştirip insanlarımızın sosyal, ekonomik olarak nüfus ile ilgili bilgi edineceğiz. Yaşam, geçim şartlarını öğreneceğiz. Biz, tabii bir danışma kurulu oluşturduk, sivil toplumun da bu fırsatı değerlendirmesi çok yerinde olur. 2011 ülkemiz için önemli bir dönemeç olacak Kimseyi evine hapsetmeyeceğiz. Modern, yöntemlerle, Avrupa Birliği ülkeleriyle aynı zamanda sayımı yapacağız. Vatandaşın yaşam sürecini aksatmayacağız. Türkiye İstatistik Kurumu’nun gerek 2000 nüfus sayımını gerekse ADNKS’yi esas alan sayımları var. Gelecek yıl kanaatim o bunlar daha sıhhatli bir baza oturacaktır. ”

Zaman.com.tr

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 
Fatma - 17.05.2011 - 18:47
2011 nüfus sayımı için eleman alınacağını duydum.Ancak yaş sınırlaması geririldiğini belirtmişsiniz . Peki yaşları 35-40 üzeri olanlar hiç çalışma imkanı bulamayacaklarmıyız? hem 2007 yapılan nüfus sayımı çalışmasında görev almıştım. 2011 nüfus sayımında da görev almak istiyorum ve bölgemi de çok iyi biliyorum.Yaş sınırlanması konulduğu için şimdi çalışamayacakmıyım? Ben çalışmak istiyorum ve 2011 nüfus sayımında kesinlikle görev almak istiyorum.Gereğini yapılmasını arz ediyorum ve cevabınızı bekliyorum.Tabii olmlu olacak...