Manşetler

Buradasın: Faydalı linkler » Eğitim » 2011 Yılında da KPSSyi ÖSYM Yapacak
 

2011 Yılında da KPSSyi ÖSYM Yapacak

Reklam

KPSS’de ve YGS‘de patlak veren kopya skandalları nedeniyle güvenirliliği ciddi bir şekilde sorgulanmaya başlayan ÖSYM hakkında son dönemlerde ciddi eleştiriler yapılmıştı. Özellikle öğretmen atamalarında kullanılan KPSS’nin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılması MEB tarafından dile getirilmişti. Bu konuda YÖK Başkanı son sözü söyledi:

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, ÖSYM’nin yeniden yapılandırılmasına ilişkin yasa taslağını pazartesi Milli Eğitim Bakanlığına sunacaklarını açıkladı…

Özcan, Karabük Üniversitesi’nin yeni akademik yılının başlamasına ilişkin törenden ayrılırken bir gazetecinin sorusu üzerine, yasa taslağını pazartesi Milli Eğitim Bakanlığına sunacaklarını ifade etti.

Özcan, aynı gazetecinin kamuya eleman alımı sınavları ile eğitimle ilgili sınavların ayrılmasının ve bunların ayrı kuruluşlarca yapılmasına ilişkin önerinin taslağa girip girmediğini sorması üzerine de ”Hayır girmedi. İkisini de ÖSYM yapacak” karşılığını verdi.

YÖK Kanunu’ndaki bazı maddelerin değiştirilmesine ilişkin de bir çabalarının olduğunu açıklayan Özcan, ancak bunun için de rektör seçimlerine ilişkin bir düzenlemenin bulunmayacağını söyledi.

Özcan, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu ile pazartesi görüşeceğini, daha sonra da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek için bir randevu talebinde bulunduğunu sözlerine ekledi.

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?