Manşetler

Buradasın: Haberler » Otomobil » 2014 Yılında Araç Araba Fiyatları Ne Olacak?
 

2014 Yılında Araç Araba Fiyatları Ne Olacak?

Reklam

2014 Yılında Araç Araba Fiyatları Ne Olacak?

2014 yılının itibari ile ÖTV artışından dolayı motorlu taşıtlarda döviz kurlarsı karşısında fiyatlarını daha fazla aynı seviyelerde tutamayacağı hemen herkes tarafından bilinen bir gerçek olup sosyal medyada yer alan fiyatların 2014 yılı içerisinde 20-30 arasında bir artış göstereceği haber de beklenen fiyat artışlarını doğrular nitelikte olmaya başladı. Konu ile ilgili açıklamalar yapılmaya başlandı.

Bunlar arasında şöyle bir açıklama bulunuyor. Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Ilısal, “Araç fiyatları kademeli olarak artacak ve yıl sonunda araç fiyatlarının yüzde 20-yüzde 30 arasında kura bağlı olarak daha fazla artacağı öngörülmektedir.”
 

FED yani Amerikan Merkez Bankası Aralık ayı itibari ile varlık alımlarında  sıkılaştırmaya gidiyor. Çin'in ekonomisi göz önünde bulunduğu zaman attığı adımlar dünyada ve ülkemizde yaşanan birçok gelişmeyle birlikte döviz kurlarındaki artışla birlikte beklnen faiz artışı ile ÖTV artışı ardından motorlu taşıtlarda beklenen fiyat artışının yanısıra aslında çokta süpriz olmayan rakamlar değerlendiriliyor. 
 

Geçtiğimiz senelerde gerçekleşen artışın ardından bu yıl pekte otomobil satışlarında pek de parlak olmayacak bir yıl olacak gibi görünüyor. 

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?