Manşetler

Buradasın: Haberler » Yaşam » 4B ve 4C İşçileri Ne Zaman Kadrolu Olacak?
 

4B ve 4C İşçileri Ne Zaman Kadrolu Olacak?

Reklam

4B ve 4C İşçileri Ne Zaman Kadrolu Olacak?

4B ve 4C tasatüsünde çalışmakta olan işçilerin merak ile beklediği kadrolar yakın zamanda gelecek. Devlet işçisi olupta kadrolu olmayan binlerce çalışan var.

30 Hazitan 2013te kadroya alınması beklenen binlerce çalışan bulunuyor. Konu ile ilgili bakan Faruk Çelik bu sözleri sarfetti; ”Bununla ilgili taraflarla görüşüyoruz. Hummalı bir çalışma yürütüyoruz. Net bir tarih vermem zor. Ama bu dönemde bunun olacağını ifade edebilirim. Tarih olarak da 2013 yılı Haziran ayı sonuna kadar bu işi biter.”

Bakanında söylediğine bakılırsa çalışmaların haziran ayında biteceği ve 30 Haziran 2013te işçilerin kadroya alınacağı söylenmektedir.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ise konu ile ilgili devlet memurlarına müjdeli bir haber verdi. Bakan Faruk Çelik konu ile ilgili ilk etapta 18 bin işçinin kadroya alınacağını söylerken Başbakan Recep Tayyip Erdoğan konu ile ilgili sadece 18 bin değil tüm çalışanlarının kadroya alınması gerektiğini savunarak kadroya alınmaları için düğmeye bastı.

Türkiye Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ise konu ile ilgili fikirlerini söyledi. Arınç; “Bu konuyu bütünüyle ele aldık, bütünüyle de sonuçlandırmak istiyoruz. Umarım bundan sonraki Bakanlar Kurulu toplantılarında konu hakkında bir çözüme varacağız” dedi.

2013 yılında sözleşmeli personel alınımları duracak mı?

Bu haberden sonra akıllara gelen şey ise 2013te kamuya sözleşmeli işçi alınıp alınmayacağı. Sözleşmeli işçilerin alınması devam edilcek. Yani kadro alındıktan sonra boşalan sözleşmeli kadrouna yeni memurlar alınacak.

Bu duruma ise sıcak bakmayan Hüseyin Çelik ise şu sözleri söyledi; “Birbirini doğur sistemi ortadan kaldırmak zorundayız. Bugün sözleşmeliler kadroya geçmek için kapıları aşındırıyor. Yarın bunların yerine yenilerini alırsak benzeri bir durumu tekrar yaşayacağız. Bu sistemin sona erdirilmesi lazım.”

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?