Manşetler

Buradasın: Haberler » Gündem » Ahmet Şık İmamın Ordusu Kitabı ne anlatıyor
 

Ahmet Şık İmamın Ordusu Kitabı ne anlatıyor

Reklam

Ahmet Şık İmamın Ordusu Kitabı ne anlatıyor Ergenekon soruşturması kapsamında 6 Martta tutuklanan gazeteci Ahmet Şıkın "İmamın Ordusu" adlı kitabını basacak olan İthaki Yayınevinin Kadıköy Mühürdar Caddesinde bulunan bürosu dün saat 18.00 sıralarında Güvenlik Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından basıldı. Ellerinde kitabın basımının durdurulması için bir tebligat bulunan polisler, büroda arama da yaptı. Ancak bu büronun yayınevinin eski bürosu olduğu anlaşılınca yayınevinin Bahariyede bulunan yeni buürosuna yaklayık 15 polisle baskın yapıldı. Kitap nüshaları, evrak ve bilgisayarları inceleyen ekiplerin aralamaları geç saatlere kadar sürdü. Yayınevi editörü Ahmet Öz, herhangi bir gözaltı olayı yaşanmadığını söyledi. Ahmet Şıkın kitabının bir nüshasının Oda TV baskınında bulunduğu iddia edilmiş ve daha sonra da Şık gözaltına alınmıştı.

KİTAP POLİS TARAFINDAN İMHA EDİLDİ
Yayınevinin matbaasında yaklaşık 5 saat arama yapan polis Ahmet Şıka ait İmamın Ordusu kitabının basılı bölümlerini yakarak imha etti.

Kadıköy Bahariyede bulunan İteka Yayınevinin editörü Ahmet Öz VATANa yaptığı açıklamada, Savcı Zekariya Özün talimatıyla polisin arama yaptığını bildirdi. Yaklaşık 5 saat süren arama sonucunda kitabın basılı bölümlerinin polis tarafından yakılarak imha edildiğini belirten Öz, bilgisayarda kayıtlı olan bölümlerinin de hard disklerin sökülmesi suretiyle el konulduğunu söyledi.

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 
inci - 27.03.2011 - 21:56
Yazar olsun sıradan vatandaş olsun insanın fikirlerini düşüncelerini konu ne olursa olsun konuşup yorum yapma insaniradesi içindedir buna hiç bir hukuk gem vuramaz.Bu kitabın ne anlattığını şimdi daha çok merak ediyorum.