Manşetler

Buradasın: Haberler » Gündem » AK Parti Milletvekili Adayları İL İL 2011
 

AK Parti Milletvekili Adayları İL İL 2011

Reklam

Başbakan Erdoğan, son grup toplantısında, ?bazı önemli isimler liste dışı kalabilir? sözlerine, ?İsminizi göremezseniz şaşırmayın?ı da eklemişti. Bu açıklama, muhtemel adaylar için endişe yaratmış durumda.

Erdoğan?ın bu yaklaşımıyla ilgili ilk yorumlar, iki dönem üst üste milletvekilliği yapan önemli isimlerin elenebileceği, 3 dönem yapan isimlerin de; AK Parti ile iki Fazilet ile bir, elenmesinin söz konusu olabileceği şeklinde.

?Abi? konumunda olan bazı isimlerin farklı illere kaydırılması ve bu yolla dinamizm sağlanması, genel başkan yardımcısı Ekrem Erdem gibi bir dönem ara veren isimlerin listeye konmasının da ihtimal dahilinde olduğu belirtiliyor.

Partinin, kadın aday sayısının önemli ölçüde artırılması; bunun 50?ye yaklaşabileceği konuşuluyor, 25-30 yaş arası 5 milletvekili, özürlü vekil sayısının 1?den 3?e yükseltilmesi gibi hedefleri olduğu kaydediliyor.

Erdoğan?ın özel talimatıyla gelen rapor ışığında, devamsızlık yapan vekillerin üstünün çizileceği, ilk AK Parti döneminde seçilen, daha sonra ortadan kaybolan ve son 10 gün içinde yeniden aday adayı olarak genel merkezde görünen isimlerle de yolların ayrılacağı belirtiliyor.

Başbakan Erdoğan, son değerlendirmeyi 10 kurmayıyla birlikte 4 gün içinde yapacak.

Milletvekili adaylarını AKP’nin sitesinden öğrenebilirsiniz.

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?