Manşetler

Buradasın: Bayanlara Özel » Cilt Bakımı » Akne Hakkında Yanlış Bilinenler ve Gerçekler
 

Akne Hakkında Yanlış Bilinenler ve Gerçekler

Reklam

Akne Hakkında Yanlış Bilinenler ve Gerçekler

Günümüzün en büyük estetik sorunlarından biri de vücudumuzda çıkan aknelerdir. Özellikle ergenlik çağıyla birlikte büyük bir artış gösteren akneler, insanların korkulu rüyası haline gelmiştir. Aknelerin yarattığı lekelerden hemen kurtulmak istenmekte, kimi zaman bu akneler akıtılmaktadır. Bu da vücudumuzda zorla geçen yaraların oluşmasına sebebiyet vermektedir. Peki bu akneler nasıl oluşmaktadır.

Akne dediğimiz mikroorganizmalar, aslında birer yağdır. Vücudumuz, özellikle yağlı deri bölgemiz bu aknelerin çıkmasına maruz kalmaktadır. Özellikle baş bölgemizde çıkan akneler, ergenliğe bağlı olarak sırt bölgesinde de çıkabilmektedir. Akneler, yağ olmalarından dolayı, yağlı bölgeleri tercih ederler. Kimi zaman siyah noktaların ilerleyerek akne oluşturmasına da tanık oluruz. Akne, vücudumuzun her bölgesinde çıkabilecek potansiyele sahiptir.

Akne tedavileri de günümüzde oldukça gelişim göstermektedir. Artık aknelerin yarattığı etkilerden rahatlıkla kurtulabilmekteyiz. Akne tedavilerini kimi zaman seanslar halinde kimi zaman da ilaçların yardımıyla yapmaktayız. Özellikle akne sorunlarından kurtulmak için her deri yapısına uygun olarak yapılan ilaçlar ile bu sorunlar yakın zamanda ortadan kalkmaktadır. Akne tedavisinde başarı elde etmek için öncelikle aknelerimizi sıkmamamız gerekmektedir.

Çünkü, sıkılan akneler mikroorganizma içerdiği için vücudun diğer bölgelerine de geçmekte ve orada da akne oluşumuna sebebiyet vermektedir. Bu da akneden kurtulmak isteyen bireylerin daha büyük akne problemleri ile karşılaşmasına sebebiyet vermektedir. Akne sorunlarından kurtulmanın en önemli yolu sabret ve çıkan aknenin tekrardan ortadan kaybolması için beklemektir.

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?