Manşetler

Buradasın: Faydalı linkler » Genel Bilgiler » App Store Nasıl Türkçe Kullanılır
 

App Store Nasıl Türkçe Kullanılır

Reklam

App Store Nasıl Türkçe Kullanılır

Apple’ın iphone 2.x ile getirdiği en önemli yenilik app store uygulamasıdır. Apple store ile Apple tarafından geliştirilmiş veya onaylanmış ve Apple’nin SDK’sı ile geliştirilmiş olan uygulamaların cihaza yüklenebilmesidir. App store uygulaması yeni apple’ler de ücretsiz olarak gönderilmektedir. Uygulamalar açıldığı zaman karşımıza kategoriler altında 5 sekmeli bir ekran çıkıyor.

Bu ekran üzerinden seçtiğiniz kategorilerde yüzlerce uygulama karşınıza çıkmaktadır. Apple firmasının özellikle kullanıcıların ilgisini çekmesi için birçok özel uygulamalar yaptığını görmekteyiz. App store bilindiği gibi mayıs ayından bu yana Türkçeleştirildi. Artık uygulamaları ile ilgili Türkçe açıklamaları ve Türkçe yorumları görebileceğiz. Önceleri sadece uygulamaların resimlerini görebildiğimiz ve içeriği ile ilgili her hangi bir malumat’a sahip olmadığımız uygulamaları bundan sonra bilerek ve yorumları okuyarak indirebileceğiz.

Bazı uygulamaların içeriklerinin dahi Türkçeleştirildiğini görüyoruz. Artık apple store’nin içerisine girdiğimiz zaman featured yerine öne çıkanlar ile karşılanacağız. Güncelleştirmeler bölümü halen İngilizce olarak kalmış durumda eğer yeni bir güncelleştirme çıkacak olursa veya app store’deki bütün programların güncelleştirmeye ihtiyacı var ise update all diyerek bütün uygulamaları güncelleştirme imkanına sahip olabiliyorsunuz.

Özellikle İngilizcesi zayıf olanlar veya hiç İngilizce bilmeyenler için Türkçe uygulamaların ve Türkçe içeriğin app store ile apple tarafından yapılmış olması çok büyük bir yenilik olarak gösterilebilir çünkü kimileri free’nin ücretsiz trial’ın deneme sürümünü olduğunu dahi bilemeyebiliyor. App store kullanıcıları için daha eğlenceli hale geldi.

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?