Manşetler

Buradasın: Bayanlara Özel » Hamilelik » Bebek Uyutma Yöntemleri
 

Bebek Uyutma Yöntemleri

Reklam

Bebek Uyutma Yöntemleri

Bebeklerin sağlıklı olarak büyümesi için en önemli faktörlerden bir tanesi de düzenli olarak uyku uyumalarıdır. Bebeklerinizin uyku vakitleri geldi ve hala uyumuyorlarsa ve sizde uyutmayı başaramıyorsanız, aşağıdaki bebek uyutma yöntemlerini deneyebilirsiniz.

Yöntem Kendi Başına Yatma Yöntemidir: bebeğin uykusu geldiğinde kendi kendini uyutabilmesi çok önemlidir. Bebeğinizi yatırdığınızda her zaman siz sallıyorsanız gece uyandığında da sizi yanında isteyecektir. Ancak, bebek kendi kendine uyumayı öğrenirse gece kendisi de uyuyacaktır.
Banyo : bebekler gün poyu yerlerde vakit geçirir ve saçları ile oynarlar bebeklerin bu aktiviteleri onların yeterince kirlenmelerine yol açar. Bebeğinizi yatmadan önce banyo yaptırın bu onun rahatlamasını sağlayacaktır.
Uyku getirecek bir atmosfer önemlidir : Bebeklerinizi uyuturken onları uyku getirecek yerlerde ortamlarda uyutmaya çalışın ışıkları kapatın, televizyonu kapatın etraftaki sesleri susturun
Bebeklere şarkı ve masal söyleyin: bebeğinizin yanına uzanın ve monoton bir ses tonu ile masal anlatıp ninniler söyleyin
Bebeklerin gece mırıldamalarına cevap vermeyin: bebekler gece bağırıp çığırdığında, hemen onlara cevap vermeyin onlara iyilik yapmıyor aksine onların uykuya dalma süreçlerini geciktiriyorsunuz biraz bekleyin ve sizin gelmediğinizi görünce kendisini uyutsun.
Uyku sırasında yalancı meme vermeyin: bebeğin yalancı memelerle uyuması, onun her uyandığında yalancı memeleri istemesine yol açacak ve alışkanlıklar yapacaklar. Yalancı memeler, bebeğin uykuya dalmasını hızlandırmak için kullanılmamalı sadece emme reflekslerini yavaşlatmak için kullanılmalıdır.
 

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?