Manşetler

Buradasın: Haberler » Gündem » Belediye İşçileri Ne Zaman Kadro Alacak
 

Belediye İşçileri Ne Zaman Kadro Alacak

Reklam

Belediye İşçileri Ne Zaman Kadro Alacak

Önceki haberimizde sizlerle sözleşmeli olan devlet çalışanlarının kadroya alınacağını söylemiştik. Sevindirecek bir haber daha Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’ten geldi.

Çelik konu ile ilgili ilk etapta 18 bin belediye çalışanını kadroya  alınacağını bildirdi. Sabah gazetesinde yankı bulan habere göre en geç 30 Haziran’da kadroya alınması bekleniyor. Sözleşmeli olarak çalışan vatandaşların bir hayli sevindirecek bir haber. Faaliyetlere başlanmış durumda. Çünkü son iki ayda yaklaşık olarak 5 bin kişi sözleşmeli olarak işe alınırken diğer 18 bin sözleşmeli sayısı 23 bine çıktı. 


En geç 30 Haziran 2013 tarihinde belediye çalışanlarının kadroya alınması bekleniyor. Bu konu ile ilgili endişeniz olmasın çünkü bakanlık çalışmaları başlatmış durumda.
 
Hepimizin aklına gelen sorulardan biri de şu; Artık alınan işçiler direkt olarak kadroya mı alınacak.? Maalesef böyle bir durumun söz konusu olmadı. Gelen açıklamalara göre kadroya alınan işçilerin yerini dolduracak sözleşmeli işçiler alınacak. Yani diyeceğimiz şu ki yeni olarak başlayan işçiler sözleşmeli olarak başlayacak. 
 
Başbakan Recep Tayip Erdoğan bakan Çelik’e kadro müjdesi verdi!
 
Bakan Faruk Çelik konu ile ilgili şu sözleri söyledi;  “Sayın Başbakan bize bu konuda bir çalışma yapma talimatı vermişti. Bu çalışmayı bitirme aşamasına getirdik. Çalışmayı Başbakan’a sunacağım. Tahminen 5-10 gün içinde konuyu Bakanlar Kurulu’nda tartışıp alınan kararı kamuoyuyla paylaşacağız. Başbakanın onayını aldıktan sonra yasal düzenleme için Meclis gündemine taşıyacağız” dedi. 
 

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?