Manşetler

Buradasın: Haberler » Güncel » Bizim Yenge Dizisi
 

Bizim Yenge Dizisi

Reklam

Bizim Yenge Dizisi

Dizi ne zaman başlıyacak

Kanal D’nin, Ağustos’ta ekrana gelecek yeni komedi dizisi “Bizim Yenge”; ilk görüşte aşık olduğu Bahri (İlker Aksum) için, babasına karşı koyma pahasına, evinin kadını olmak isteğiyle dolup taşarak İstanbula gelen Filiz’in (Şebnem Bozoklu) hikayesini konu alıyor. “Bizim Yenge”de, sürprizlere ve doyasıya kahkahaya hazır olun!

Yapım: TM
Yapımcı: Erol Avcı
Yönetmen: Aydın Bulut
Senaryosunu da Kuledibi Senaryo Grubu’nun kaleme aldığı “Bizim Yenge”, eğlenceli hikayesi ve güçlü oyuncu kadrosuyla dikkatleri çekiyor.


Başrol Oyuncuları
Ayşenil Şamlıoğlu (Mehpare)
Şebnem Bozoklu (Filiz)
İlker Aksum (Bahri)
Yetkin Dikinciler (Adem)
Güneş Sayın’ın (Zeyno)

Dizinin Konusu

Filiz, evlenme yaşının geldiğinin hatta geçtiğinin  farkında, artık kendine ait bir evi olsun ve evinin hanımı olsun diye düşünen, bir “iyi aile kızı”dır. Tutucu bir baba gözetiminde ve kapalı bir muhitte yetişmiş olması nedeniyle gönül ilişkilerine fırsatı olmamıştır. Aşk onu, yerinden yurdundan epey uzakta, dizilerden seyredip düşler kurduğu İstanbul’da yakalar. Kalbini kaptırdığı taksi şoförü Bahri, İstanbul’da doğup büyümüş bir mahalle delikanlısıdır ve Filiz’e tutkuyla bağlanmıştır. Filiz de bu ilk aşka ve delikanlının saf yüreğine sonuna kadar inanmıştır. Kendini öyle bir aşkın içinde bulmuştur ki, babasına karşı koyma pahasına, büyüdüğü şehirden ayrılmayı göze almış ve İstanbul’a gelmiştir. Gelin olacak her kız heyecanlıdır ama Filiz’in heyecanı bambaşkadır. Şimdiye kadar ancak dizilerden seyredebildiği bu rüya şehirde evinin kadını olacaktır. Sevdiği adamın onu kapısına getirdiği ev eski bir mahallededir. Yol boyunca kafasının içinde çoktan evini düzenlemiş, çeyiz sandığındaki dantelli üçgen örtülerini bile yerine yerleştirmiştir. Elbette kendini çıkabilecek küçük aksiliklere de hazırlamıştır. İyi yetişmiş müstesna bir aile kızı olarak, kayınvalidesinin müstehzi gülümsemeleri, kayınbiraderinin sinirini tutmaya çalışan halleriyle başa çıkmayı bilecektir.

1. Resmi büyütmek için üzerine tıkla Bizim Yenge Dizisi

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?