Manşetler

Buradasın: Bayanlara Özel » Takı Tasarımı Modelleri » Boncuktan Bileklik Nasıl Yapabilirim?
 

Boncuktan Bileklik Nasıl Yapabilirim?

Reklam

Boncuktan Bileklik Nasıl Yapabilirim?

Merhabalar !
Sizlerle bugün boncuktan nasıl bileklik yapabileceğinizi anlatıcam. Biraz el beceriniz var ise kolaylıkla yapabilirsiniz. Şimdiden sizlere kolay gelsin.

Malzemeler
Malzemeler:
11.0′ lık kum boncuklar.
12′ lik iğne.
Yaklaşık 19 tane 4mm’ lik küp boncuk.(Merkezlere koymak için)
Yaklaşık 38 tane 4mm’ lik yuvarlak boncuk.
Uzun bir ip. Bu çalışma bayağı ip gerektiriyor. Çalışma bitmeden ip bitebilir dikkatli olun.

Yapımı


Öncelikle 6 kum boncuğunu ipe geçirip bağlıcaz.

İpin kuyruk kısmını yeterli uzunlukta bırakın ki, sonunda klips için yer kalsın. Şekilde “Tail” yazan yer, ipin kuyruk kısmı demek oluyor.

Adım 2
6 kum boncuğu bağladıktan sonra, tekrar iğne yardımıyla geriye dönüp, 3 kum boncuktan geçirip iğnemizi çıkartıyoruz.

Adım3
9 kum boncuğu iğnemize geçiriyoruz. Önceden bağlamış olduğumuz 6 kum boncuğun şekildeki gibi 2 kum boncuktan geçiriyoruz.


Adım4
Şekildeki gibi 2 kum boncuktan iğneyi geçirdikten sonra Merkez boncuğu(ortada büyük olanı) geçiriyoruz. Sonra da şekildeki gibi üstteki 2 kum boncuktan iğneyi geçirin.

Adım5
Şekilde görüldüğü gibi Merkez boncuğun her bir yanında 3’er tane kum boncuk olacak şekilde ayarlayın.

Adım6
3 tane kum boncuğunu iğneye takın. Şekildeki gibi diğer 3 kum boncuğun arasından geçirip çıkartın.

Adım7
İpimizi gergin tutarak, son eklenen 3 kum boncuktan aşağıya doğru şekilde görüldüğü gibi geçiriniz. Bu şekilde istediğiniz uzunluğa göre Adım3 ile Adım7 arasındakileri tekrar ediniz.

Adım8
Sona geldiğinizde 5 kum boncuğu iğnemize geçiriyoruz. Papatyanın yandaki 3 kum boncuğundan yukardan aşağıya doğru iğnemizi geçirip çıkartıyoruz. Böylece klips için yerimizi ayarlamış olduk.

Adım9
Bu sefer yanda kalan 3 kum boncuktan iğnemizi aşağıdan yukarıya doğru geçiriyoruz. Sonra, yukarıda kalan 3 kum boncuktan iğnemizi yine geçiriyoruz.


Adım10
Geçirmiş olduğunuz 3 kum boncuktan sonra, 3 veya 4 mmlik yuvarlak boncuğumuzu geçirip yanındaki 3 kum boncuktan çıkartıyoruz. Her bir papatyamızın aralarını bu şekilde tamamlıyoruz.

Adım11
Şekilde görüldüğü gibi, yuvarlak boncukların tepeceklerini 5li kum boncukla saracağız.


Adım12:
5’li tepeceğin şekildeki tümseğini yapmak için, ilk 2 kum boncuktan iğneyi geçirin. 3üncü kum boncuğu atlayın ve son iki kum boncuktan iğneyi geçirin. Bu şekilde kırmızı çizgiyi takip ederek devam edin.

Sonunda ipimizi düğümleyip boncukların arasından geçirip ipinizi kaybedin. Zevkinize uygun klipslerinizi takın.

1. Resmi büyütmek için üzerine tıkla Boncuktan Bileklik Nasıl Yapabilirim? 2. Resmi büyütmek için üzerine tıklaBoncuktan Bileklik Nasıl Yapabilirim?
3. Resmi büyütmek için üzerine tıkla Boncuktan Bileklik Nasıl Yapabilirim? 4.Resmi büyütmek için üzerine tıklaBoncuktan Bileklik Nasıl Yapabilirim?
5. Resmi büyütmek için üzerine tıkla Boncuktan Bileklik Nasıl Yapabilirim? 6. Resmi büyütmek için üzerine tıklaBoncuktan Bileklik Nasıl Yapabilirim?
7. Resmi büyütmek için üzerine tıkla Boncuktan Bileklik Nasıl Yapabilirim? 8.Resmi büyütmek için üzerine tıklaBoncuktan Bileklik Nasıl Yapabilirim?

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?