Manşetler

Buradasın: Sağlık » Genel Sağlık » Boy Uzatan Besinler Hangileridir?
 

Boy Uzatan Besinler Hangileridir?

Reklam

Boy Uzatan yiyecekler ve içecekler nelerdir?
Bu sorunun cevabını herkes merak ediyordur.Hele ki anne babalar çocuklarının daha uzun ve daha gelişmesi için bu besinleri merak ediyorlardır.

Besinler

Boyu kısa arkadaşlarımızıda unutmuyalım onlarda bu konuyu merak edenlerdendir.Öncelikle hiçbir vitaminin ve besinin gereksiz olmadığı anlaşılmalı ve yeterli miktarda alınmalıdır.Fakat bu boyu kısa olanlar bazı ürünleri gereğinden fazla tüketmeleri gerekmedir.En önemli besin Balıktır. Tabi bunu herkes biliyor , Balığın ne kadar faydalı olduğunu ve boy uzatmaya etkisi olduğunu bir yerlerden duymuşsunuzdur.Boyu kısa olanlar boylarının uzaması için balık yağları hapları kullanmaktadırlar. Fakat herşeyin doğalı daha sağlıklıdır.Yani balık hapları kullanmak yerine haftada üç kez torik, kefal, uskumru ve palamut gibi yağlı balıklar fırında buğulama yada ızgara yapılıp tüketilmelidir.
Balıktan sonra yine en çok kullanılan ve her yerde bulunan süt, peynir ve yoğurt gibi kalsiyum bakımından zengin besinlerde mutlaka tüketilmelidir. Bu besinler hem kemiklerinizin daha güçlü olmasını hem de boy uzamasının olumlu yönde etkilenmesini sağlar.

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?