Manşetler

Buradasın: Haberler » Teknoloji » Cep Telefonu Modem Olarak Kullanın
 

Cep Telefonu Modem Olarak Kullanın

Reklam

Cep Telefonu Modem Olarak Kullanın

Teknolojinin vazgeçilmez haline gelen akıllı telefonlar gün geçtikçe gelişiyor. İnternet olmadan pekte bir işe yaramadığını düşünebilirsiniz. Hızla gelişen teknoloji ile bu teknolojilerin püf noktalarını gözden kaçırmak bazen kaçınılmaz oluyor. Akıllı cihazınızı modem olarak kullanabileceğinizi biliyor muydunuz?

Wi-Fi erişimi olan tüm cihazlara internet üzerinden dağıtmanız mümkündür. Telefonunuzu modeme dönüştürerek işlemlerinize başlayabiliyorsunuz. Genel olarak tüm cihazlarda akıllı telefonu modem olarak kullanma durumu aynıdır. İlk olarak yapmanız gereken Ayarlar kısmına girmek. Daha sonra Ayarlar bölümünün diğer kısmına girerek gelişmiş ayarlara erişmeniz gerekiyor. Telefonunuzda bu bölüm olmayabilir. Eğer bu bölüm yoksa telefonunuzu kurcalayarak kablosuz ayarlar bölümüne girmeye çalışın. Genellikle ayar bölümünde yer alıyor.

Taşınabilir hotspot adı verilen bölüm kablosuz olarak internet dağıtım işlemini gerçekleştirmektedir. Akıllı telefonunuzun dağıtımına ise tethering denilmektedir. Taşınabilir Wi-Fi alanı genel olarak cihazların kullandığı bir Türkçe isim olup Taşınabilir ortak erişim noktasını etkin yapmanız gerekiyor. Telefonunuza isim verebildiğiniz gibi şifresini belirleyebiliyorsunuz. Bu işlemi kaydettikten hemen sonra Wi-Fi'yi dağıtıma açmanız gerekmektedir. 

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?