Manşetler

Buradasın: Bayanlara Özel » Cilt Bakımı » Cildiniz için acil yardım bakımları
 

Cildiniz için acil yardım bakımları

Reklam

Cildiniz için acil yardım bakımları Yaz mevsiminde hasar görümş cildiniz, kötü etkisini ancak sonhabar da göstrerir. Örneğin; bronz bir tenin olumsuz etkisi, şu günlerde belli olur. Yazın kuruyan, sivilcelerle dolan, lekelenen cildiniz için, acil yardım maskeleri öneriyoruz
.

Ciltteki Lekeleri ve Çilleri Gidermeye Yardımcı Maddeler

Yulaf Ezmesi

Yoğurt

Çilek

Çay Ağacı Yağı

Asilbent Tentürü (Benzoin)
Cildi Beyazlatmak İçin Doğal Krem

Bir adet misket limonunu sıkarak suyunu çıkarın ve içine iki çorba kaşığı bal ile 60 gram sade yoğurt ekleyip iyice karıştırın. Hazırladığınız karışımı lekeli bölgelere nazik bir şekilde masaj yaparak yedirin. Yarım saat bekledikten sonra teninizi bol ılık su ile durulayın. Bu karışımı haftada bir kez uygulamak yaşlanmış ciltte oluşan lekelenmeleri veya güneşin zararlı ışınlarından dolayı göğüs bölgesinde oluşan lekeleri gidermek için kullanabilirsiniz. * 1 misket limonunun suyunu, 2 çorba kaşığı balı ve 60gr. sade yoğurdukarıştırın. Her bir noktaya hassas şekilde masaj yaparak uygulayın. Ancak masajı hafifçe ve tahriiş etmeden yapmaya dikkat edin. Bu karışımı haftada ya da 2 haftada bir kez uygulayabilirsiniz.
Cildi Beyazlatmak ve Lekeleri Gidermek İçin Pirinç Suyu

Bir çay bardağı pirinci iki çay bardağı suyun içinde en az 3-4 saat bekletin ve suyunu süzün. Bu su ile cildinizi güzelce silin. Günde bir defa bu pirinç suyu ile cildinizi silerseniz on gün içinde cildinizin berraklaştığını, renginin açıldığını göreceksiniz.

Not: Bir seferde hazırladığınız pirinç suyunu iki gün kullanabilirsiniz.

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?