Manşetler

Buradasın: Bayanlara Özel » Hamilelik Dönemi » Çin Takvimine Göre Bebeğin Cinsiyetini Belirleme
 

Çin Takvimine Göre Bebeğin Cinsiyetini Belirleme

Reklam

Çin Takvimine Göre Bebeğin Cinsiyetini Belirleme

Anne baba için en güzel duygulardan biridir çocuk sahibi olmak belki de evlendikten sonraki en büyük hayaldir evliliklerinin meyvesini almak. Kimi kız çocuk kimi ise erkek çocuk ister. Bunun için dua eder. Hamileliğin ilk günlerinden itibaren heyecan ile birlikte yoğun bir merak içinizi kaplar.

Bilindiği gibi ilk 3 veya 3 buçuk aylık süre öncesinde cinsiyet tahmini yapmak tıbben mümkün değildir. Bu sebeple bu süreci beklemek gerekecektir. Tabi ki her şeyden önce sağlıklı bir birey olsun isteriz. Ama yine de merak ederiz cinsiyeti Çinliler tarafından yaklaşık 800 yıldır kullanılan ve yüzde seksen beş oranında cinsiyet belirlediğine ulaşılan Çin takvimi bu süreçte merak içinde bekleyen anne baba için bir ön bilgi oluyor.

2013 Çin takvimine göre cinsiyet belirlemek için öncelikle annenin yaşının ve doğum yaptığı tarihin bilinmesi gerekmektedir. Çin takvimi ilk bakışta karmaşık bir parametre gibi görünse de aslında basit bir yöntem ile okunabilen bir takvimdir. Çinililer tarafından 800 yıldır kullanılan bu sistemin bu derecede yani yüzde seksen beş gibi bir başarıya ulaşması dünya üzerindeki popülaritesini fazlaca arttırmıştır. İnsanlar bu yolla çocuklarının cinsiyeti ile ilgili bir ön bilgi edinmekle beraber o meraklarını da bir nebze yatıştırmaktadırlar. Sistemin doğruluğu veya yanlışlığı muhakkak tartışılır ama yine de bu sistemi denemekte fayda vardır. Bunu uygularken yüzde yüz doğru çıkacak diye düşünmemek lazım.

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?