Manşetler

Buradasın: Faydalı linkler » Genel Bilgiler » Darıca Hayvanat Bahçesine Giriş Ücreti Ne Kadar? Nasıl Gidilir? Adresi Tarifi
 

Darıca Hayvanat Bahçesine Giriş Ücreti Ne Kadar? Nasıl Gidilir? Adresi Tarifi

Reklam

Darıca Hayvanat Bahçesine Giriş Ücreti Ne Kadar? Nasıl Gidilir? Adresi Tarifi

Bu konumuzda Darıca Hayvanat Bahçesine nasıl gidileceğini ve giriş ücretlerinin ne kadar olduğunu sizlere yazacağız.

Darıca Hayvanat Bahçesine giriş ücretleri yaşa göre şöyle sıralanır.

0-4 Yaş: Ücretsiz
5-17 Yaş: 10 TL
18 Yaş Üstü: 15 TL

Darıca Hayvanat Bahçesine gidiş tarifi ise şöyle:

Türkiye’nin ilk ve tek özel hayvanat bahçesi olan Boğaziçi Hayvanat Bahçesi Kuş Cenneti ve Botanik Parkı Kocaeli’nin Gebze ilçesine bağlı Darıca Beldesi’nde 3 bin hayvan ve 500 çeşit bitkiye ev sahipliği yapıyor.
Darıca Hayvanat Bahçesi’ne Nasıl Gidilir?
İzmit veya İstanbul yönünden geliyor olun, önce eski adı ile E-5 yeni adı ile D-100 olan karayolunun Bayramoğlu-Darıca Sapağı na ulaşmanız gerekmektedir.
Buradan dönüp yolun altında kalan akaryakıt istasyonu ve McDonalds ın güney tarafından geçen yol üzerinden geçip Darıca’ya inen yolun sonundaki 3 yol ağzından sola dönünce 1 km.sonra yolun sağında bulunmaktadır.
Kuş cennetine hafta sonları ve bayram tatili günlerinde yapılacak seferlerde uygulanacak ücret tarifesi Avrupa yakasından 3, Anadolu yakasından 2 tam bilet şeklinde belirlendi.
İETT’nin Boğaziçi Hayvanat Bahçesi’ne destek olmak amacıyla düzenlediği otobüs seferleri devam ediyor. 2005 yılının Kasım ayında başlayan seferler hafta sonları ve bayram tatili günlerini kapsıyor.
Türkiye’nin ilk ve tek özel hayvanat bahçesi olan Boğaziçi Hayvanat Bahçesi Kuş Cenneti ve Botanik Parkı Kocaeli’nin Gebze ilçesine bağlı Darıca Beldesi’nde 3 bin hayvan ve 500 çeşit bitkiye ev sahipliği yapıyor. 1991 yılında nesli tükenmekte olan kuş türlerini korumak amacıyla kurulan hayvanat bahçesinin İstanbul şehir merkezine uzaklığı nedeniyle ulaşımda bazı sorunların yaşandığını gören İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İETT, ulaşım desteği vererek otobüs seferleri düzenlemeye başladı.
Avrupa yakasında; Taksim Meydanından sabah 10.30’da hareket eden otobüs Osmanbey- Şişli-Mecidiyeköy- Boğaz hatlarına uğradıktan sonra Boğaziçi Köprüsü-Ankara Asfaltı-Tuzla-Bayramoğlu ve Darıca istikametini izliyor, saat 15.00’de dönüş için hareket ediyor. Kadıköy Kumluk’tan sabah 11.00’de hareket eden otobüs ise sahil yolu ile Altbostancı’ya uğruyor, Pendik Tersanesi-E5 Yolu-Bayramoğlu istikametinden Darıca’ya ulaşıyor ve akşam 16.30’da dönüyor. Kuş cennetine hafta sonları ve bayram tatili günlerinde yapılacak seferlerde uygulanacak ücret tarifesi Avrupa yakasından 3, Anadolu yakasından 2 tam bilet şeklinde belirlendi.
KALKIŞ VE DÖNÜŞ SAATLERİ Taksim 10.30-15.00 Mecidiyeköy 11.00-15.00 Kadıköy 11.00-16.30 Alt Bostancı 11.30-16.30
Tuzla yolu Caddesi No:15 Darıca Gebze
Tel:
0 262 653 66 66
0 262 653 13 74
Faks:
0 262 653 46 64
 

1. Resmi büyütmek için üzerine tıkla Darıca Hayvanat Bahçesine Giriş Ücreti Ne Kadar? Nasıl Gidilir? Adresi Tarifi 2. Resmi büyütmek için üzerine tıklaDarıca Hayvanat Bahçesine Giriş Ücreti Ne Kadar? Nasıl Gidilir? Adresi Tarifi
3. Resmi büyütmek için üzerine tıkla Darıca Hayvanat Bahçesine Giriş Ücreti Ne Kadar? Nasıl Gidilir? Adresi Tarifi 4.Resmi büyütmek için üzerine tıklaDarıca Hayvanat Bahçesine Giriş Ücreti Ne Kadar? Nasıl Gidilir? Adresi Tarifi
5. Resmi büyütmek için üzerine tıkla Darıca Hayvanat Bahçesine Giriş Ücreti Ne Kadar? Nasıl Gidilir? Adresi Tarifi 6. Resmi büyütmek için üzerine tıklaDarıca Hayvanat Bahçesine Giriş Ücreti Ne Kadar? Nasıl Gidilir? Adresi Tarifi

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 
kardelen - 23.02.2013 - 16:25
bence tek kelimeyle harika tavsiye ederim:)