Manşetler

Buradasın: Faydalı linkler » Genel Bilgiler » DELL Inspiron Laptop Touchpad Dokunmatik Devre Dışı Bırakma
 

DELL Inspiron Laptop Touchpad Dokunmatik Devre Dışı Bırakma

Reklam

DELL Inspiron Laptop Touchpad Dokunmatik Devre Dışı Bırakma

Merhaba bu yazımız da benimde çok merak ettiğim ve öğrenmek istediğim Touch Pad'imi nasıl kapatırım sorusuydu. Kısa bir araştırmadan sonra bu soruma net bir cevap aldım ve uyguladım sonuç olarak başarılı olduğunu gördüm.

Bu nedenle uygulamalı olarak çömüş olduğum bir sorunu sizlerle paylaşmamın faydalı olacağını düşündüm. 

Burayı dikkatlice okumanızı tavsiye ederim; 

Bilgisayarımın modeli Dell inspiron N5110 bu modele uygun touch pad driverini bilgisayarıma yükledim sizlerinde rahatlıkla indirmesi için aşağıya link ekledim.

Bu driver bilgisayarınızın modeli ile uyuyorsa aşağıdaki indirme linkinden bilgisayarınıza indirerek kurulumu tamamlayın. (Eğer bilgisayarınıza uyumlu değilse uyumlu driveri bulup yükleyin) Kurulum tamamlandıktan sonra bilgisayarınız yeniden başlatılacak, bilgisayarınız açıldığında sağ alt köşede Dell Toucpad yazan bir simge belirecektir. 

Simgeyi gördüğünüzde Driver'in başarılı bir şekilde yüklendiğini anlayacaksınız, daha sonra bilgisayarınızdan FN+F3 tuşuna basın böylelikle bilgisayarınızdaki mause pad, yani dokunmatik devre dışı bırakılacaktır. Devre dışı kaldığında Touch Pad'in üzerinde kırmızı bir ışık yanacak bu ışık Touch Pad'in devre dışı bırakıldığını göstermektedir.

Touch Pad'i daha sonra tekrar aktif etmeniz için yapmanız gereken sadece nasıl kapattıysanız aynı işlemle tekrar açmaktır. Yani FN+F3 tuşlarına basıtğımızda Touch Pad aktif olacaktır.

DELL Inspiron Laptop Touchpad Dokunmatik Devre Dışı Bırakma

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?