Manşetler

Buradasın: Faydalı linkler » Genel Bilgiler » Depresyonun Fiziksel Belirtileri Nelerdir?
 

Depresyonun Fiziksel Belirtileri Nelerdir?

Reklam

Depresyonun Fiziksel Belirtileri Nelerdir?

Depresyonun Fiziksel Belirtileri
Uyku Sorunu ve Aşırı Yorgunluk

Depresyonun başlıca fiziksel belirtilerinden bir tanesi de uyku problemlerinin baş göstermesi ve gün içinde yaşanan aşırı yorgunluk hisleri. Depresyon durumunda; sabahları yataktan kalkmak imkansız gibi gözükebilir, uyumak da zorluk çekebilir veya normal sürelerden daha fazla uykuya zaman ayırabilirsiniz.
Hızlı Ve Ani Kilo Alıp Vermek

Depresif belirtiler gösteren kişiler, damak tatlarını kaybedebilir ve bununla birlik kilo kayıpları da yaşayabilirler. Başka depresyon vakalarında ise kişiler daha yoğun bir şekilde yemek yiyerek hızlı kilo alırlar.
Baş Ağrısı

Baş ağrılar depresyonda olan insanlarda daha sık görülür. Eğer migren gibi kronik bir rahatsızlığınız varsa, etkileri depresyonda iken daha ağır olacaktır.
Sırt Ağrıları

Depresyonda iseniz sırt ağrılarınız daha şiddetli ve yoğun olacaktır.
Göğüs Ağrıları

Göğüs bölgesinde beliren ağrılar çok ciddi kalp rahatsızlıklarının habercisi olabilirler. Böyle bir rahatsızlığınız varsa vakit kaybetmeden bir uzmana görünmenizde fayda var. Ancak depresyon, göğüs bölgesinde birden beliren ağrılara da sebep olabiliyor.
Sindirim Sorunları

Mide bulantıları veya ishal gibi rahatsızlıklar depresyonda iken sık ve ağır gözlemlenebiliyor.
Depresyon Ne Demektir?

Son zamanlarda toplum içerisinde en sık görülen rahatsızlıkların başını Depresyon çekmektedir.Bir çeşit isteksizlik ve zevk alamama problemi olarak özetlenebilecek depresyonun; temelinde daha önceden isteyerek ve severek yaptığı günlük aktivitelere karşı isteksizlik ve hayattan zevk alamama durumu vardır. Ek olarak kişide kederli ve üzgün bir duygudurum ile birlikte görülen bazı değişiklikler zamanla oluşur.

Depresyona girmiş kişi herşeyi olumsuz olarak değerlendirerek karamsarlık düşünceleri ile geçmişi ve geleceği düşünmeye başlar. Bu düşünceler istemesede kişinin aklına gelir. Yani günlük yaşantıda herşeyin olumsuz taraflarını görür.

Uzmanlar, depresyonun fiziksel belirtilerinin şunlar olduğunu belirtiyorlar:
 

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?