Manşetler

Buradasın: Sağlık » Ağız ve Diş Sağlığı » Diş Ağrısı Neden Gece Başlar?
 

Diş Ağrısı Neden Gece Başlar?

Reklam

Diş Ağrısı Neden Gece Başlar?

Diş ağrıları, geçmiş zamanlardan beri yaşadığımız en büyük problemlerden bir tanesidir. Dişlerin çürümesi ve diş etleri gibi benzer durumlardan kaynaklanan ağrılar, daha sonradan iltihaplanmaya yol açabilir. Farklı olarak dişlerin ağrıdığı zamanlarda duruma göre hafifleyebilir veya artabilir. Diş ağrılarında bulunan iltihaplanma sonucu etkilenen vücut, geceleri değişim gösteren hormonlar nedeniyle daha çok ağrımaktadır. Geceleri çekilmeyen, sürekli bizlere sıkıntı veren bu ağrının başlama nedenleri de farklılık göstermektedir.

Geceleri başlayan diş ağrılarında en büyük rol oynayan etken genişleyen damar sistemidir. Değişim göstermekte olan hormonlardan kaynaklanan damar genişliği de diş ağrılarına öncülük edebilmektedir. Ancak gece yaşadığınız bu problemden kurtulmanızın kolay bir yolu bulunmaktadır. Öncelikle sıkıntı çektiğiniz dişin çevresini ve kendisini diş fırçası, diş ipliği yardımıyla temizleyin.

Tam anlamıyla temizlediğinizden emin olduğunuzda ağzınızı tuzlu su ile çalkamaya başlayın. Fakat tuzlu suyu oluştururken bir çay bardağına normal su, bir çay kaşığı kadar da tuz ekleyin. Suyun sıcak olmaması gerekmektedir. Çünkü sıcak, dişlerde bulunan iltihabı desteklediği için ağrıyı daha sonra arttırabilir. Tuzlu su doğru uygulandığınızda ağzınızda bulunan ağrıyı uzun bir süre dindirecektir. Bu durumda gece uyumanızda mümkündür.

Gece hormonlar yüzünden başlayan diş ağrısını dindirmek için size ilettiğimiz yöntemleri kullanmanız son derece etkili olacaktır. Dişinizin ağrıdığı zaman kullanabileceğiniz tuzlu su kesinlikle yutulmamalıdır. Ağrıyan bölüme doğru çalkalanıp, tükürülmesi gerekmektedir. Diş ağrılarınızı geçirmek için bu yöntemi kesinlikle kullanmanız gerekmektedir.

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular