Manşetler

Buradasın: Sağlık » Ağız ve Diş Sağlığı » Diş Teli Fiyatları
 

Diş Teli Fiyatları

Reklam

İnsanların en önemli organlarından olan dişler çocukluktan ölene kadar devamlı olarak kullanmaya mecbur olduğumuz bir uzvumuzdur. Böylesine önemli bir organa gereken önemi vermek hiç kuşkusuz mecbur olduğumuz bir durumdur.

Nitekim diş sağlığı bozulan birçok kişi bu durumun nedeni olarak geçmişte dişlerine önem vermemeleri olarak görmektedirler. Diş sağlığımızı korumak için mutlaka sıcak ve soğuk yiyecekleri birlikte tüketmemeliyiz. Ayrıca günde en az 2 defa fırçalamalıyız. Bu 2 defa fırçalamanın biri gece yatmadan önce olmalıdır. Zira gece ağzımızda bakteriler çoğalmaya devam ederler.
Diş estetiği konusunda sorunu olan kişiler aslında dişlerinde sorun olmadığını bilmelidirler. Nitekim dişlerin ağzın içinde çarpık büyümesi tamamen çene yapısı ile alakalı bir durumdur. Çenesi küçük yapılı kişilerin dişleri yeterli alan bulamadıkları için birbirlerini iter ve bunun sonucunda çarpık dişler meydana gelir…

Aynı şekilde çene yapısı büyük olan kimselerin dişlerinin arasında oluşan boşluklarda bu yüzdendir. Diş estetiğini bozan bir başka durumda gereğinden fazla dişin oluşmasıdır. Bu durum genellikle genetik faktörlerden dolayı meydana gelen bir rahatsızlıktır.,

Diş estetiğini düzeltmek için oluşturulmuş tıp biriminin adı ortodontidir. Ortodonti de tedavi konusunda en önemli nokta birçok hastalıkta olduğu gibi erken teşhistir. Nitekim kişilerin diş çarpıklık problemleri çocukluk çağında tedavi edilirse sonuçlar çok daha başarılı olabilmektedir.

Diş teli takmak çok eski zamanlardan beridir uygulanan bir tedavi yöntemi olmasına karşın etkinliğini yitirmemiştir. Bunun en önemli sebebi diş teli tedavisinin diğer tedavilere oranla daha güvenilir ve uygulanabilir olmasıdır. Diş teli takılan hastalarda birkaç yıl içerisinde başarılı sonuç alınabilmektedir.

Ancak diş teli tedavisinin en kötü yanı hastalar da oluşturduğu psikolojik problemlerdir. Nitekim toplum tarafından fazlaca dikkat çeken kişiler oldukça etkilenmekte ve ilerde ruhsal problemler yaşamaktadırlar. Bunu önlemenin yolu ise hastaların bunun bir tedavi yöntemi olduğunu kendi bilinçlerine yansıtmalarıdır.

Estetik Diş teli fiyatları seçilecek kurum, doktor ve kullanılacak malzemeye göre 1000 TL ile 5000 TL aralığında değişiklik gösterebilmektedir.

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?