Manşetler

Buradasın: Bayanlara Özel » Hamilelik Dönemi » Doğumdan Sonra Nasıl Kilo Verilir?
 

Doğumdan Sonra Nasıl Kilo Verilir?

Reklam

Doğumdan Sonra Nasıl Kilo Verilir? Doğumdan sonra kilo verme sorunu hemen hemen her hamile bayanın veya hamile kalacak bayanın en önemli sorunları arasında yer almaktadır.Hamilelik döneminde alınan kiloların doğumun ardından verilmesinde dengeli beslenme ve spor yapmak en çok dikkat edilmesi gereken konuların başında gelmektedir.
Hamilelik, vücuttaki yağ hücrelerinin 2 – 3 kata kadar büyümesine neden olan fizyolojik bir süreçtir. Bu durum, anne adayının karnında normale göre 5 – 6 kat büyüme görülmesine neden olur. Anne adayı hekimlerden, çeşitli internet siteleri ve televizyon programlarından yararlanarak kendisine uygun bir diyet menüsü belirleyebilir. Bu diyet menülerinin doğru bir biçimde belirlenmesi, anne adayının fazla kilolarından kurtulmasını sağlar.

Zayıflamak denince akla gelen ilk yöntem elbette spor yapmaktır. Normal bir şekilde doğum yapan bayanlar, doğumdan minimum 1 ay sonra düzenli spor yapmaya başlayabilirler. Normal doğumun aksine sezeryan doğum yapanlar bayanlar doğumun ardından en az 3 ay sonra spor yapabilirler. Spor, zayıflatmanın yanı sıra vücutlarındaki ödemi atma konusunda da en etkili yöntemdir.

Doğum sonrası kalan kilolar, bayanların en rahatsız olduğu durumlardan biridir. Bayanlar, en kısa sürede kilo vererek eski vücutlarına sahip olmak isterler. Düşük kalorili gıdalar tüketmek hem hızlı hem de sağlıklı bir şekilde zayıflamayı sağlar. Kalorisi yüksek gıdaların tüketilmemesinin yanında düzenli bir şekilde beslenmenin de zayıflamada etkisi büyüktür. Günde 3 ana ve 3 ara öğün tüketerek dengeyi sağlayarak sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Doğumun ardından vücutta oluşan kilo fazlalığı gibi ilk deformasyonlar da düzenli beslenme ile ortadan kaldırılabilir. Zayıfladıktan sonra formunuzu korumanız için danışmanlara da başvurabilirsiniz

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?