Manşetler

Buradasın: Haberler » Yaşam » Domuz Gribinden Korunmak İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz?
 

Domuz Gribinden Korunmak İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Reklam

Domuz Gribinden Korunmak İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz? Sağlık Bakanı Akdağ, panik havası yaratmanın gereği olmadağını söyledi. Fakat vatandaş tedirgin.Domuz gribinin bulaşma yöntemlerine dikkat çeken Akdağ, “Sarılma, el sıkışma ve öpüşmeyi 5 ay erteleyebilirsek hastalığın yayılmasını önleyebiliriz” diye konuştu .
Kişisel hijyen, bütün hastalıkları önlemede temel noktamızdır.Fakat şu sıralar dikkat etmemiz gereken şeyler var bunlardan bazıları .Masalar, kapı kolları, banyo yüzeyleri, mutfak tezgahı, oyuncaklar vb. günlük temizlikte kullanılan deterjanlarla temizlenmesi yeterlidir. Günlük kullandığımız temizlik maddeleri dışında klor, hidrojen peroksit, iyotlu antiseptikler ve alkol gibi bazı kimyasal maddeler de etkilidir.
Hastalara ait çarşaf, çamaşır, havlu ve kap kacağın ayrı olarak yıkanmasına gerek yoktur. Ancak, bu eşyalar yıkanmadan başkası tarafından kullanılmamalıdır. Bu çarşaflar mümkün olduğunca elle temas edilmeden taşınmalı ve yıkanmalıdır. Hastanın çarşafları, çamaşırları değiştirildikten sonra eller mutlaka sabunlu suyla yıkanmalıdır. Hastaya ait kap kacak ya bulaşık makinesinde ya da elde deterjan kullanılarak yıkanmalıdır.

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?