Manşetler

Buradasın: Faydalı linkler » Genel Bilgiler » Dünya Fuarı Nedir? Hakkında Bilgi
 

Dünya Fuarı Nedir? Hakkında Bilgi

Reklam

Dünya Fuarı Nedir? Hakkında Bilgi 1 Mayıs tarihi tarihteki ilk dünya fuarının yapıldığı gün. Dünya Fuarının 160. Yıl dönümü

Dünya Fuarı Google Doodle logosunu yakından incelediğimizde dikkat çeken ilk husus bir büyüteç vasıtası ile ilk fuarİlk dünya fuarı 1851 alanını gezebiliyor olmamız. Oldukça güzel ve göze hoş gelen bir logo olmuş. Şimdide gelin isterseniz dünya fuarı hakkında biraz bilgi verelim. Expo Dünya Fuarı Dünya fuarı yani diğer bir değiş ile expo ingilizce ?exposition? kelimesinin kısaltılmasından gelmektedir. 19 ? ncu yüzyıl ın ortalarından beri düzenli olarak düzenlenen bir organizasyon türüdür. Türkçe karşılığında sergi olarak ta değerlendirilebilir. Expo Dünya Fuarı ? nın en önemli özelliklerinden bir tanesi ise Fifa Dünya kupası ve olimpiyat oyunlarının ardından dünyada ekonomik ve kültürel etki yaratan en büyük üçüncü organizasyon olmasıdır.

İlk Expo Dünya Fuarı 1851 yılında Londra? da bulunan Hyde Park içindeki Kristal Palas? ta ?Great Exhibition of the works of industry of all nations? teması altında düzenlenmiştir.

Dünya Fuarı Expo 2015 Yılında italya? nın milano kendinde yapılacaktır. Expo 2015 için Akdeniz ? in incisi izmir ? de aday gösterilmiştir fakat organizasyonu düzenleme hakkı italya? ya verilmiştir.

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?