Manşetler

Buradasın: Faydalı linkler » E Devlet » E-Okul Neden Sürekli Çöküyor
 

E-Okul Neden Sürekli Çöküyor

Reklam

E-okul Veli Bilgilendirme sisteminin devreye girmesinden bu yana, yoğunluk olduğu dönemlerde sürekli hata verir olmuştur. Genel olarak baktığımızda e okul sistemi, okula kayıt dönemlerinde, dönem sonlarında, yazılı sınavları sonrasında,sınav sonucu(SBS) açıklama zamanlarında  ya da MEB’in herhangi bir sınav başvurusu aldığı zamanlarda çöküyor. Çökmesinin temel sebebi, Milli Eğitim Bakanlığı’nın alt yapısının(server) henüz istenilen seviyeye ulaşmamasından kaynaklanıyor.

Hâl böyle olunca MEB’in serverler’ı zorlandığı anlarda e-okul veli bilgilendirme sistemi çare olarak devre dışı bırakılıyor. Yani e-okul sisteminin devre dışı kalması çoğu zaman MEB Teknoloji Genel Müdürlüğünün kontrolü altında olmaktadır.

Peki E-Okul Sisteminin Çökmemesi İçin Çare Yok mu?

Çaresi var. Çözüm, MEB’in teknolojik alt yapısının kapasitesi arttırmasından geçiyor. MEB, aradan bunca yıl geçmesine rağmen alt yapısı hiç geliştirmedi mi? Tabi ki geliştirdi ve sürekli geliştirmekte. Fakat bahsettiğimiz o yoğun dönemleri kaldırabilecek alt yapıya maalesef hâlâ ulaşılmış değil.

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?