Manşetler

Buradasın: Faydalı linkler » Soru Cevap » Ebrar Nedir? Ebrar İsminin Anlamı
 

Ebrar Nedir? Ebrar İsminin Anlamı

Reklam

Ebrar Nedir? Ebrar İsminin Anlamı

Ebrar Nedir? Ebrar Ne demektir Ebrar isminin anlamı ve hakkında detaylı bilgi.

Ülkemizde her geçen gün yeni doğan çocuklar için isimler üretilmektedir. Bu isimler arasında kimi zaman dini anlamları olan, kimi zaman da güncel kelimeler yer almaktadır. Özellikle başka dillerden üretilen isimlerimiz ülkemizde sıkça kullanılmaktadır. Bu isimlerden özellikle kız evlatlarına verilen bir isim de Ebrar’dır. 

Ebrar, ülkemizde kız çocuklarına verilen popüler isimlerden biridir.

Arapça kökenli olan Ebrar kelimesi, isim olarak kullanılmaktadır. Ebrar ismi verilirken, bu ismin kelime anlamı da önemli bir etki bırakmaktadır. Ebrar kelimesinin anlamına baktığımız zaman, bu kelime: bütün iyi özellikleri kendinde toplayan, doğru ve açık sözlü, samimi ve ibadetlerini yerine getiren anlamına gelmektedir. Dinimizde ebrar kelimesine karşılık gelen insanlar ölümden sonra cennette bol nimetlere sahip olacaktırlar.
 
Dinimizde ebrar sahibi olan bazı kişiler vardır. Ebrar tanımına uyan bu kimselerden bazıları Hz. Ebubekir, Hz. Ömer, Hz. Osman, Hz. Ali, Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin’dir. Dindar kişi anlamına da gelen ebrar kelimesi dinine saygılı insanlara verilen bir lakaptır.

Ebrar ismi de bir insanın bu durumda olması gerektiğini belirtir. Ebrar ismini alan insanlar hayatın her alanında bu ismin değerini bilmeliler ve bu ismin anlamına uygun davranmalıdırlar. Her zaman doğru sözlü olmalı, insanları ve diğer canlıları incitmemelidirler. Allah ile aralarındaki ibadetleri yerine getirmelidirler.

Böylece ebrar kelimesinin anlamına uygun davranmış olmaktadırlar. Siz de kızınıza Ebrar ismini verebilirsiniz.

 

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 
ebrar - 28.11.2014 - 12:00
daha eylenceli şeyler koyunuz ki başkalarınında ilgisini çeksin