Manşetler

Buradasın: Faydalı linkler » İş Başvuru ilanları » EGM - Emniyet Bekçi Alımı Başvuru Şartları
 

EGM - Emniyet Bekçi Alımı Başvuru Şartları

Reklam

EGM - Emniyet Bekçi Alımı Başvuru Şartları

2013 Bekçi Alımı -  Bekçi Maaşları Ne Kadar? Bekçi alım şartları nelerdir, Emniyetteki bekçiler ne kadar maaç alacak gibi sorularınızın cevabını burada bulabilirsiniz. 

Emniyetlerinde bekçilere ihtiyacı vardır karakollar da güvenlik görevlisi yani bekçi olarak çalışmak isteyenler için beyazportal.com olarak başvuru şartlarını ve alacakları maaşları sizlere iletmek istedik.

Sizde Bekçi olmak istiyorsanız aşağıdaki şartları taşıyorsanız başvuru işlemlerinizi yaparak bekçi olabilirsiniz.

Emniyet Teşkilatı’nda ‘bekçi abi’ dönemi başlıyor. Yıllardır alımı yapılmadığı için sayıları 4 bin 58′e düşen çarşı ve mahalle bekçilerine taze kan aşılanacak.

Bugün gazetesinden Kamil Elibol’ün haberine göre; bekçilerin işbaşı yapmasının ardından koruma görevi yürüten 20 bin polis suçla mücadeleye çekilecek. En az ortaokul mezunu olacak bekçiler bin 500-bin 700 TL arasında maaş alacak.

ÖZEL YETENEK SINAVI

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) tarafından hazırlanan kanun tasarısında emniyet bekçisinin görevleri ve yetkileri tanımlandı.

Özel yetenek seçme sınavında başarılı olanlar bekçi yapılacak. Emniyet bekçisi adayı öğrenciler, polis eğitim kurumlarında en az 3 ay meslek eğitim görecek. Emniyet bekçileri bir yıl intibak dönemine tabi tutulacak.

Göreve intibak edemeyenlerin sözleşmeleri feshedilecek. En az üç yıl emniyet bekçisi olarak görev yapanlardan başarılı olanlar polislerde olduğu gibi kıdemli bekçiliğe geçirilecek.

....
POLİS OLABİLECEKLER

EGM’ce ihtiyaç duyulması halinde en az üç yıl fiilen kıdemli emniyet bekçisi olarak görev yapmış ve üniversite eğitimini tamamlamış olanlar yapılacak sınav ile polis memurluğuna atanabilecek. Bir yıl içerisinde kıdemli emniyet bekçilerinden polis memurluğuna geçeceklerin sayısı, başvuru şartlarına haiz bekçilerin toplam sayısının yüzde 5′ini geçmeye
İşte görevleri

* Bir kimsenin can, mal, ırzına yapılan saldırı ve tehditleri önlemek, saldırganları yakalamak.

* Kamu düzen ve güvenini bozacak mahiyetteki gösteri, yürüyüş yapılmasına karşı, genel kolluk kuvvetleri gelinceye kadar önleyici tedbirleri almak.

* Adli kolluk işleriyle ilgili vakalarda, delillerin kaybolmamasını sağlayan muhafaza tedbirlerini almak.

Polis bekçisi alımları hakkında öğrenmek istediklerinizi yorum bölümünden sorabilirsiniz.

2013 Bekçi Alımı Başvuru Yaş Sınırı Şartları
Takipçilerimizin büyük bölümü bekçi alımı yaş sınırı hakkında bilgi istemiş durumda. Ancak resmi kurumlarca bekçi olmak için kaç yaşında olmak gerektiği hususunda henüz bir açıklama yapıldı. Ancak tahminler 25 yaşını geçmemiş olmak yönünde söylentiler yayılmış durumda.

Bekçi olmak istiyorsanız başvuru formuna emniyet genel müdürlüğü resmi sitesinden ulaşabilirsiniz. Ancak henüz başvuru formu yayınlanmış değil. Önümüzdeki günlerde gerekli formalarında yayınlaması bekleniyor.

Bekçi maaşları 1500 TL civarında olacak. Ayrıca bekçilik mesleğinde üstün başarı gösteren kişiler ilerleyen dönemlerde polislik mesleğine de geçiş yapabilecek. Yazımızın devamından açıklanan genel şartlar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

En az ortaokul mezunu olacak bekçiler bin 500 lira maaş alacak. Yıllardır alımı yapılmadığı için sayıları 4 bin 58’e düşen çarşı ve mahalle bekçilerine taze kan aşılanacak. Bekçilerin işbaşı yapmasının ardından koruma görevi yürüten 20 bin polis suçla mücadeleye çekilecek. En az ortaokul mezunu olacak bekçiler 1500-1700 TL arasında maaş alacak.

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 
mehmet usta - 02.09.2013 - 00:05
yaş sınırı 32 33 öğrenim durumu lise ve dengi okul
güzel alım olsun
nazmi - 28.05.2013 - 17:21
ben lise mezunuyom düzlise emniyet bekçi alımları hakkında bize bi açıklama yapmanıza
arz ederim
erhan şaşkın - 26.05.2013 - 23:03
mrblar bnde işsizim emniyette bekçi olmk isterim yaş 24 tşklr