Manşetler

Buradasın: Sağlık » Şifalı Bitkiler » Eklem Ağrıları İçin Bitki Çayı Tarifi
 

Eklem Ağrıları İçin Bitki Çayı Tarifi

Reklam

Eklem Ağrıları İçin Bitki Çayı Tarifi

Doğanın gücünü asırlardan beri fark etmiş durumdayız. Geçmişten günümüze doğadaki bitkilerden faydalanarak çeşitli ilaçlar, şifalar üretmekteyiz. Kimi zaman büyük hastalıklara tek bir bitki ile çözüm bulabilirken, kimi zaman da bitkiler ile yapılan karışımlar ile sorunlarımıza çözüm aramaktayız. Yaşlılık döneminin en büyük sorunları da eklem bölgelerinde var olan ağrılardır. Bu sorunun çözümü için birçok bilimsel yöntem bulunurken doğanın gücü de bu konuda bize yardım etmektedir. Eklem ağrılarını azaltmak için birçok bitki işimizi görebilirken, son zamanlarda en çok kullanılan şifa yöntemi eklem ağrılarını azaltmak için kullanılan bitki çaylarıdır.

Eklem ağrılarının artmasıyla birlikte insan bünyesinde bir çok sorun da ortaya çıkmaktadır. Eklem ağrılarının özellikle kış aylarında arttığı göz önünde bulundurursak kış ayı için yapılan bitki çayları, eklem ağrılarında büyük fayda sağlamaktadır. Yapılan bitki çayları ile eklem ağrılarına tam çözüm bulunulmasa da eklem ağrısında bir azalma ve eklem ağrılarının oluşumunun engellenmesi sağlanmış olmaktadır.

Zerde ve zencefil son zamanlarda bitki çaylarında en çok kullandığımız ürünlerdir. Bu ürünler Ekrem ağrılarında da bizlere yardımda bulunmaktadır. Zencefil, zerdeç, hünnap, kuşburnu ve tarçının yanında karanfille oluşturulan bitki çayı ile eklem ağrılarınıza küçük de olsa çözüm üretebilirsiniz.

Tarifi: Bir iki kök zencefil, yine bir kök zerdeç, üç dört adet hünnap ve yine üç dört adet kuşburnu ile bir iki adet karanfilin yanında yarım çubuk tarçın ile oluşturabileceğiniz bitki çayını üç dört dakika kaynatmanız yeterlidir.

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?