Manşetler

Buradasın: Biyografi » Karışık Biyografiler » Emine BEDER
 

Emine BEDER

Reklam

Yemek ustası Emine Beder, güler yüzüyle herkesin gönlünde taht kurmuş bir isim. Yemek konusuna ilgisi çok küçük yaşlarda başlayan Beder, şimdilerde Elmax isimli bir kanalda program yapıyor.

Genelde unutulmuş ya da unutulmaya yüz tutmuş yöresel yemekleri bulup, insanlarla paylaşan Beder, mutfağın bir ev için çok önemli olduğunu dile getiriyor. Şu anda en kaliteli yemek programı hangisi diye kendisine sorduğumuz zaman, Oktay Aymelekin sunduğu Yeşil Elma cevabını bize veriyor. Asıl mesleği elektrik teknisyenliği olan Emine Beder, bu kadar sevilmenin sırrını bizlerle paylaştı: İnsanları çok seviyorum. Bu belki de bu sevginin geri dönüşüdür.

Lezzet ustası olarak ta bilinen Emine Beder, sadece yemekleriyle değil, kişilere olan tavırları ile de hayranlık uyandırıyor. İyi yemek pişirmenin püf noktasını ise şöyle açıklıyor: Ölçülerinize bir tutam da sevgi katın. Yemek yaparken kullanılan malzemenin de çok önemli olduğunu vurguluyor ve ekliyor: Gelişigüzel alınmış malzemeden iyi yemek çıkmaz. Mutfağa yeni giriyorsanız, uygulayacağınız tariflerin denenmiş olmasına dikkat etmeniz gerek. Bunun yanı sıra, mutfağınızın dizaynı da çok önemli. Mutfağın içinde rahat hareket edebilmelisiniz ki ortaya lezzetli yemekler çıkartabilin.

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?