Manşetler

Buradasın: Biyografi » Tiyatro - Oyuncu » Engin Akyürek Kimdir? Resimleri Ve Biyografisi
 

Engin Akyürek Kimdir? Resimleri Ve Biyografisi

Reklam

Engin Akyürek Kimdir? Resimleri Ve Biyografisi Aslen Erzincan Tercanlı olan ve memur bir baba ile ev hanımı bir annenin oğlu olan Akyürekin kendisinden küçük bir de erkek kardeşi var.Babasının iş hayatı nedeniyle Ankarada yaşayan Engin Akyürek, başarılarla dolu ilk ve orta öğretimin ardından üniversite sınavına girdi.
Engin Akyürek, 12 Ekim 1981 tarihinde, Ankara’da dünyaya geldi. Lise öğretimini tamamlamasının ardından Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi’ne kayıt olan Akyürek, burada tarih eğitimi aldı.
Akyürek’în kameralarla buluşası Türkiye’nin Yıldızları adlı yetenek yarışması sayesinde oldu. Türkiye’nin Yıldızları sayesinde büyük bir hayran kitlesi edinen Akyürek, yarışmanın sona ermesinin ardından Yabancı Damat adlı tv dizisinin kadrosuna katıldı.

Nasıl Ünlü Oldu?
Türkiye’nin Yıldızları adlı yetenek yarışması sayesinde  ünlü oldu.Türkiye’nin Yıldızları sayesinde büyük bir hayran kitlesi edinen Akyürek, yarışmanın sona ermesinin ardından Yabancı Damat adlı tv dizisinin kadrosuna katıldı.Oyuncu koçları ile hazırlanan performansların jüri beğenisine sunulduğu yarışmada birinci oldu.

Aldığı Ödüller
Vildan Atasever ve Ufuk Bayraktarın da rol aldığı film Altın Portakal Film Festivalinde En İyi Film ödülüne layık görüldü.
"Oyunculuk, kostümü giyip sadece laflarınızı söylemek değildir" diyen Engin Akyürek ise filmdeki performansı ile 2006 ÇASOD Oyunculuk Ödüllerinde ve 39. Syad Türk Sineması ödüllerinde "Umut Veren Sanatçı Ödülü"nü aldı.


Hangi Takımı Tutuyor?

Sıkı bir Beşiktaş fanatiği

Hangi Burç?
Terazi burcuOynadığı Diziler
- Bir Bulut Olsam 2009 (Mustafa Bulut)
- Elveda Rumeli 2007
- Karayılan Sezon 1 2007
- Kader 2006 - Oyuncu
- Yabancı Damat Sezon 2 2005 - Oyuncu
- Yabancı Damat Sezon 1 2004 - Oyuncu
1. Resmi büyütmek için üzerine tıkla Engin Akyürek Kimdir? Resimleri Ve Biyografisi 2. Resmi büyütmek için üzerine tıklaEngin Akyürek Kimdir? Resimleri Ve Biyografisi
3. Resmi büyütmek için üzerine tıkla Engin Akyürek Kimdir? Resimleri Ve Biyografisi 4.Resmi büyütmek için üzerine tıklaEngin Akyürek Kimdir? Resimleri Ve Biyografisi
5. Resmi büyütmek için üzerine tıkla Engin Akyürek Kimdir? Resimleri Ve Biyografisi

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 
gulay - 03.11.2013 - 18:42
Ben engin akyurek hayraniyim.azeriyim burada onun dizileri cok izleniyor.cok yakiwikli
ilayda - 14.08.2013 - 03:03
Uzun sac karizma olmus saclarina dokunmasin