Manşetler

Buradasın: Bayanlara Özel » Aşk » Erkeklerin Kızlarda Sevmediği Davranışlar
 

Erkeklerin Kızlarda Sevmediği Davranışlar

Reklam

Erkeklerin Kızlarda Sevmediği Davranışlar

Kızların erkeklerde sevmediği davranışlar olduğu gibi, erkekler de kızlardaki bazı davranışları sevmiyor. Bizde bu davranışları araştırdık ve bu hatalara düşmemeniz için bunları sizlerle paylaşmak istiyorum.

Çoğu zaman sevdiğiniz bir erkeğin acaba hangi davranışlarımı sevmiyordur? Acaba sevmediği davranışım var mı diye kafanıza takılıyorsa ve erkek arkadaşınızı fazla sıkmak istemiyorsanız bu yazımızı okumanızda fayda olacaktır.
 

Erkeklerin nefret romantik davranışlar
Kadınlar erkeklere göre daha romantiktir ve erkeklerinde kendileri gibi romantik olmalarını beklerler. Ancak bu hiçbir zaman böyle olmayacaktır. Hatta erkekler bırakın kendilerinin romantik olmalarını kadınların bazı romantik davranışlarından bile nefret ettiklerini bilmelisiniz.

Romantizm, dozu iyi ayarlandığı zaman hem kadınlar hem de erkekler açısından harika bir durumdur. Evet, biz kadınlar genelde romantizme erkeklerden daha fazla önem verebiliyoruz. Dolayısı ile ’aşık kadın’ davranışlarımızda biraz ileri gidebiliyoruz.

İşte erkeklerin nefret ettiği, kadınların bazı romantik davranışları…

Romantik mesajlarla boğmayın

Zaman zaman romantik, sevgi dolu mesajlar göndermek sevgilinize kendini iyi hissettirebilir. Ancak dozunu iyi ayarlamak lazım. Zira erkekler, sürekli duygu dolu e-posta ve mesajlar almaktan hoşlanmazlar genelde. Onu canımlı, cicimli mesajlarınızla boğmamaya dikkat edin.

Romantik hediyeleri abartmayın
Sevgilinize romantik hediyeler vermeyi seviyor olabilirsiniz. Zaman zaman ona içinde ikinizin olduğu fotoğraflardan oluşan çerçeveler, albümler ya da bol miktarda kalpli, ayıcıklı kutular, aksesuarlar veriyorsunuzdur. Bunlar size kendinizi iyi hissettiriyor olabilir ama sevgilinize son derece itici gelebilir. Erkekler genelde daha maskülen hediyelerden hoşlanır.

Birden bire romantik olunmaz

Kadınlar, bambaşka bir ruh hali içindeyken bile kolayca romantik mod’a girebilirler genelde. Oysa bu durum erkekler için biraz daha zordur. Hiç aklında olmadığında onu romantizme davet etmek oldukça zorlayıcıdır. Mesela birlikte televizyon izlerken, birden televizyonu kapatıp romantik bir şarkı açmayı, sonra dans etmeyi teklif etmek sizin çok içinizden gelse de bir erkek için sıkıcıdır. Erkeklerin olaylara önceden hazırlanması gerekir. Bizim kadar pratik olamayabilirler ne yazık ki.

Hayvan isimleri ile hitap etmeyin
Herkesin içinde sevgilinize sevimli hayvan isimleriyle hitap etmeniz, onun rencide olmasına yol açacağından kaçınmanız gereken davranışlardan birisi haline gelir. İyisi mi bu hitapları başbaşa olduğunuz zamanlara saklayın.

Romantik olmaya zorlamayın
İş yerinde masanıza sevgilinizden çiçek gelmesi veya dışarıda her buluşmanızda sevgilinizin elinde çiçek ile sizi karşılaması ya da eve gelirken elinde bir demet çiçek bulundurması sizi mutlu edecektir. Tüm bunlar sevgilinizin içinden gelerek sergilediği davranışlarsa sorun yok. Ama bu tarz bir tutumu benimsememiş bir erkekten zorla çiçek istemek, çiçek beklentisi içinde olduğunuzu her fırsatta ima etmek itici olur. Romantik olmayan bir adamdan zorla romantik bir şövalye yaratamazsınız! Siz zorladıkça o uzaklaşır.

Sürekli ilgi beklemeyin
Ayrı olduğunuzda veya ayrı olmadığınız halde sevginizi göstermek için sürekli “Özledim seni” demek, erkekler için birkaç denemeden sonra sıkıcıdır. Aynı şekilde karşılık vermek zorunda olduklarını düşünmek onlara boğulmuş hissi verir. Erkekler, karşılarında, sürekli ilgi bekleyen bir sevgili görmektense daha güçlü bir kadın görmeyi tercih ederler.
 

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?