Manşetler

Buradasın: Haberler » Teknoloji » Facebook İle Ücretsiz Sesli Arama Ve Konuşma
 

Facebook İle Ücretsiz Sesli Arama Ve Konuşma

Reklam

Facebook İle Ücretsiz Sesli Arama Ve Konuşma

Facebook`un ücretsiz sesli arama ve konuşma uygulaması yakın zamanda Türkiye`de de kullanıma sunuldu. Facebook üzerinden arkadaş listenizdeki kişiler ile ücretsiz bir şekilde sesli arama yapabileceğiniz uygulama geçen aylarda Kanada da kullanıma sunulduktan sonra, şimdi de Türkiye`deki kullanıcıların kullanımına sunuldu.

Artık Facebook Messenger ve ya normal Facebook uygulamanız üzerinden Wi-Fi bağlantısı ile arkadaşlarınızı arayıp ücretsiz olarak sesli görüşme yapabilirsiniz.
Uygulama üzerinden arkadaşınızla mesaj sayfanıza geldiğinizde sağ üstte bulunan “i” butonun basıp arkadaşınızın zaman tüneline ulaşmanızı ve bildirim ayalarını değiştirmenizi sağlayan “İletişim Bilgileri” sayfasına eklenen yeni “Ücretsiz Arama” butonu sayesinde Facebook’un yeni özelliğinden yararlanabilirsiniz.

Şimdilik sadece Wi-Fi üzerinden kullanılabilen bu özellik sayesinde arkadaşlarınızla ses kalitesi şebeke aramasından oldukça yüksek sesli görüşmeleri ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz. Bu açıdan başarılı bir ilk izlenime sahip olduğumuz bu özelliğin ilk etapta göze çarpan eksiği ise uygulamada değilken arama geldiğinde sizi sadece bildirim ile uyarması normal bir arama ekranı açmaması. Arama ekranına ulaşmak için uygulamayı açmanız gerekiyor.

 

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular