Manşetler

Buradasın: Haberler » Teknoloji » Facebook Uygulamalarını Durdurmak
 

Facebook Uygulamalarını Durdurmak

Reklam

Facebook Uygulamalarını Durdurmak
Popüler sosyal ağ Facebook’un en beğenilen özelliklerinden birisi de kuşkusuz içerisinde barındırdığı uygulamalar. Üyeler yardımcı bu servisler sayesinde birçok ek hizmet alabiliyor, gerekirse beğendikleri uygulamaları arkadaşlarına da tavsiye edebiliyorlar. (Facebook Kimseyi Memnun Edemiyor)

Ancak kimi zaman bu uygulama davetleri yeteri kadar rahatsız edici olabiliyor. Çünkü size tavsiye edilen servisler ilgi alanınızın dışında bir hizmete ait olabiliyor .

Bunun yanında kullandığınız bu uygulamalar “Duvar” olarak bilinen profil sayfanıza onlarca otomatik mesaj bırakabiliyor. İşte bugün anlatacağımız yol sayesinde dileğiniz uygulamayı devre dışı bırakarak bu gibi sorunların önüne geçebilirsiniz.

Uygulamalar nasıl devre dışı bırakılır?

Bunun için ilk olarak yapmanız gereken, Facebook oturumunuzu açtıktan sonra “Hesap ? Gizlilik Ayarları” sekmesini izlemek. Ardından açılacak yeni sayfanın sol alt kısmında bulunan “Uygulama ve Web Siteleri – Ayarları değiştirin” kısmına tıklayın.

Buradaki “Tüm Uygulama Platformları”nın yanında bulunan “Aç/Kapa” yazısına tıklayarak kullandığınız tüm programları görebilirsiniz. Açılan listeden istediğinizi işaretleyip devre dışı bırakmak mümkün.

Dilerseniz tüm uygulamaları devre dışı bırakarak arkadaşlarınızdan gelecek uygulama davetlerini de engelleyebilir ve Facebook’u daha sade bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu sayede bu gibi davetlerin doğuracağı muhtemel sıkıntılardan da kurtulmuş olursunuz.

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?