Manşetler

Buradasın: Faydalı linkler » Genel Bilgiler » Facebook Virüsü Silme Kesin Çözüm!
 

Facebook Virüsü Silme Kesin Çözüm!

Reklam

Facebook Virüsü Silme Kesin Çözüm!

Merhaba arkadaşlar son zamanlarda bir çok kişi Facebook virüslerinden dert yakınır oldu. Video İzletme gibi bir çok başlık altında izinsiz paylaşım yapan bu virüsleri silmek aslında bilen kişiler için pekte fazla zor değildir.

Bu konuyu buraya neden yazdığımı da kısaca belirtmek istiyorum. Bir arkadaşım beni telefon ile aradı işte benim facebook hesabıma virüs bulaşmış bakarmısın dedi, bende kendisini kırmayıp baktım. İnternette biraz araştırma yaptıktan sonra tam ve kesin çözümü buldum diyebilirim.

Aslında bu virüsler bilgisayarımıza Chrome eklentisi olarak gelmektedir. Fark ettiyseniz Uzantılar sekmesine tıkladığınız da otomatik olarak kapanmaktadır. Buradan anlaşılıyor ki virüs Chrome eklentisi şeklinde bilgisayarımıza bulaşmıştır.

Şimdi yukarıda virüsün bilgisayarımıza nasıl bulaştığını elimden geldiğince açıkladım. Şimdi gelelim sorunumuzun çözümüne.

Facebook Virüsü Nasıl Silinir?

Facebook virüsünü silmek için öncellikle Google Chrome tarayıcınızı kapatın.

Tarayıcınızı kapattıktan sonra, Windows 7 ve Windows 8 kullananlar için; C:\Users\Bilgisayar adı\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions klasörüne girin ve klasördeki saçma sapan yazılan klasörleri tamamen silin. Örnek klasör adı: aasdbasbdhasbhbd bu şekilde isimlendirilmiş tüm klasörleri silin ve facebook hesabınıza giriş yapmayı deneyin. Bunları yaptıktan sonra yine de virüsten kurtulamadıysanız. Tarayıcınızı tekrar kapatın yukarıdaki işlemleri tekrar edin ve Chrome'yi açmadan Program Ekle ve Kaldır'dan Google Chrome'u kaldırın.

Daha sonra Google Chrome indir sayfamıza giderek Son sürüm Google Chrome'yi indirin ve tarayıcınızı açın sizinde göreceğiniz gibi virüs tamamen silinmiş olacaktır.

Yukarıdaki işlemler eğer işe yaramazsa aşağıda terlediğim yöntemleri de denemenizde fayda olacaktır.

2. Çözüm Yolu:

Not: Burada yapacağınız bir hata bilgisayarınızın tüm ayarlarını bozabilir, format atmanız gerekebilir. Dikkatli olunuz!
Başlat > Çalıştır’a giriyorsunuz.
Buraya “regedit” yazıyorsunuz.
Açılan kayıt defterinde HKEY_LOCAL_MACHİNE > SOFTWARE > Policies > Google > Chrome > yolunu takip ediyorsunuz.
Buradaki “eagmciolnojfofmggkffclbonhleeank” gibi karmaşık harflerden oluşan satırların hepsini siliyorsunuz.
Bilgisayarı kapatıp açtıktan sonra büyük ihtimal sorununuz düzelmiş olacak.

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?