Manşetler

Buradasın: Sağlık » Şifalı Bitkiler » Fındığın Faydaları Ve Zararları
 

Fındığın Faydaları Ve Zararları

Reklam

Fındığın Faydaları Ve Zararları

Bedeni ve zihni yorgunluğa iyi geldiğini herkes bilir. Vücuda kuvvet verir sizi direnç tutar. . Hamilelerinde yemesi onlar için faydalıdır.Fındığı dövülmüş yerseniz öksürüğü keser. Varise faydalıdır. Fındıkyağı, böbrek ağrılarını giderir. Kum ve taşların düşürülmesinde  de faydalıdır. Bağırsak solucanlarını düşürür. Sarada da faydalıdır. Mide hastalıklarına, damar sertliği ve yüksek tansiyondan şikayet edenler, çok az yemelidirler.Fazlası zararlı gelebilir.

 E vitamini içerir. E vitaminin katarakt oluşumunu engellediği de varsayımlar arasında.. Fındık aynı zamanda lif de içerir ve yüksek lifili beslenme kalp
hastalıkları, diyabet ve kolon kanserinden koruduğunu uzmanlar her zaman söylüyor.Günde bi avuç fındık sizi sağlıklı dirençte zihinde tutacaktır.Dediğimiz gibi mide hastalıkları,damar sertliği ve yüksek tansiyon şikayeti olanların çok az tüketmeleri gereklidir,Fazlası zararlı gelebilir.

FINDIK: Demir, kalsiyum, potasyum, magnezyum ve çinko gibi mineraller, Protein ve E vitamini açısından oldukça zengin bir besin olan fındık, kalp ve damar sağlığı için çok önemli olan doymamış yağ açısından da zengindir. Ayrıca, B grubu vitaminler bakımından da zengindir.

Fındığın Faydaları: Çok iyi bir enerji kaynağıdır. Vücuda güç ve enerji verir. Beden ve zihin yorgunluğunu giderir. Fındık, kalp ve damar sağlığı açısından çok faydalıdır. Kolesterolü düşürür.

Kalp ritmini ayarlamaya yardımcı olur. Düzenli olarak her gün fındık yemek Kalp krizi geçirme riskini azaltmakta çok etkilidir. Kansızlığa iyi gelir. Vücut ve kemik gelişimini destekler.

Hamilelerin hem kendileri için hem de doğacak çocuk için fındık yemeleri çok faydalıdır. Cinsel gücü arttırır. Varislere iyi gelir. Fındık, soğuk algınlığı ve akciğer hastalıklarına da faydalıdır. Ayrıca, cildi güzelleştirir. 

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 
cüneyt - 07.12.2012 - 09:15
bence fındığın faydaları bu kadar degildir iyice araştırın