Manşetler

Buradasın: Faydalı linkler » Eğitim » Gazikent üniversitesi hukuk fakültesi
 

Gazikent üniversitesi hukuk fakültesi

Reklam

2011 2012 gazikent üniversitesi hukuk fakültesi

Ortadoğu ülkelerinden gelen talep üzerine Gazikent Üniversitesi Hukuk Fakültesi açıyor. Dekan Yardımcısı Kırıt, "Urfada Oxford yoktu, Türkiyeyi bu yokluktan kurtaracağız" dedi

Gazikent Üniversitesi Ortadoğudaki ülkelerin ihtiyaçlarına karşılık vermek için Hukuk Fakültesi açıyor. Gaziantepte Zeugma Antik Kentinin ortasında kurulan ve Türkiye İş Kurumu ile yaptığı işbirliği kapsamında Türkiyenin önde gelen firmaların kalifiye eleman ihtiyacını karşılayan Gazikent Üniversitesi Hukuk Fakültesi açıyor. Demokratikleşme konusunda Türkiye örneğinden yararlanmak isteyen Ortadoğu ülkelerinden gelen talep üzerine Halepe 1,5 saat mesafede açılacak olan Hukuk Fakültesi ile Ortadoğu ülkeleriyle yeni bir köprü kurulması hedefleniyor. 2011-2012 eğitim yılında ilk etapta 120 kişilik kontenjan açılan fakültede Prof. Dr. Hüseyin Hatemi, Prof. Dr. Şanal Görgün, Prof. Dr. Tayfun Akgüner, Yrd. Doç. Dr. Ali Hakan Evik, Yrd. Doç. Dr. Emrah Kırıt, Yrd. Doç. Dr. Aydın Çelik, Yrd. Doç. Dr. Nagehan Kırkbeşoğlu gibi isimler ders verecek.

OXFORD YOKTU, GAZİKENTİ KURDUK
Gazikent Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Emrah Kırıt, "Bölgemizde sular durulduğunda, Türkiyeye ve bölgeye güç katacağız. Meşhur deyişle; Urfada bir Oxford yoktu, Gazikenti ve Türkiyeyi o yokluktan kurtaracağımız gün bugündür. Türkiyede ve bölgemizde yaşayan insanlara kimlik ve kişiliklerini korkmadan yaşayabilecekleri bir Vakıf Hukuk Fakültesi kurduk" dedi.

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?