Manşetler

Buradasın: Faydalı linkler » Genel Bilgiler » Google Chrome Google Anasayfa Nasıl Yapılır Resimli Anlatım
 

Google Chrome Google Anasayfa Nasıl Yapılır Resimli Anlatım

Reklam

Google Chrome Google Anasayfa Nasıl Yapılır Resimli Anlatım

Merhabalar bir çoğumuz şüphesiz ki bütün internet aramalarımızı Googleden yapmaktayız. Fakat son zamanlarda çıkan yeni arama motorlarının zorla anasayfa yapma programları biz farkında bile olmadan giriş sayfamız değiştiriliyor.

Her zaman en kaliteli aramayı kullanarak daha iyi sonuçlar elde etmek için Googleı kullanmak isteriz. Eğer sizinde Google Chrome giriş sayfanız değiştiyse işta yapmanız gerekenler:

Öncelikle resimsiz bir şekilde anlatmak istiyorum eğer yapamazsanız bu şekilde aşağıdaki resimli anlatımdan yararlanarak yapabilirsiniz.

Resimsiz Anlatım:

Öncelik Google Chrome tarayıcımızı açıyoruz sağ üstte bulunan Google ürününün özelleştirin ve denetleyin yazan butonu tıklayın, ardından ayarlar sekmesine tıklayın Ayarlar sekmesini tıkladıktan sonra GÖRÜNÜM başlığı altında bulunan adresi http://www.google.com.tr olarak değiştirin. Daha sonra hemen altında bulunan ARAMA sekmesi altından arama motorlarını yönet sekmesine tıklayarak bulunan arama motorları arasında google.com.tryi seçerek kaydedin, bu işlem bu kadar. Şimdi geçelim resimli anlatıma.

Resimli Anlatım:


 

Google Anasayfa Yapmak:

Tarayıcınızda bulunan ingiliz anahtarı veya üç adet çizgi alt alta olan seçeneği tıklayın.( Normalde ingiliz anahtarı olurdu fakat yeni güncelleştirmeler ile değiştirlmiş)
Daha sonra seçenekler veya araçları tıklayın. üstteki resimde olduğu gibi bir pencere açılacak açılan pencerede Ana sayfa yazan sekmede  Ana sayfam şu olsun: yazan yerin karşısına www.google.com.tr yazarak anasayfanızı google yapabilirsiniz.

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 
jceyPkoZG - 22.02.2013 - 17:36
ok teşekk rler, ellerinize sağlık ok g zel oldu.. gelen hereks ok beğendi, artık 2.yaşında g r şmek zere