Manşetler

Buradasın: Bayanlara Özel » Güzellik » Göz altı morlukları için çok kolay çözüm
 

Göz altı morlukları için çok kolay çözüm

Reklam

Göz altı morlukları için çok kolay çözüm     Göz altı morluklarından kurtulmak hiç bu kadar kolay olmamıştı doğrusu Melek‘lerim. Bir kadının yaşını anlamak için göz  çevresine bakmak yeterlidir. O nedenle bu bölgenin bakımı çok önemli. Gözlerin köşesindeki ince çizgiler, altındaki koyu halkalar,  torbalar..

Özellikle “kaz ayağı” ve koyu halkalar yaşlanmanın ilk işaretleridir.  Eğer bakmazsanız bütün bunlar siz yaşlı göstermek için hazırlığa geçerler.  Stresli ve yorgun bir cilt göz çevresi yaşlanmasıne daha yatkındır. Genellikle, kötü beslenme ya da dengesiz beslenme koyu halkalar ve torbaların ortaya çıkışına neden olabilir.   Zararlı alışkanlıklar, kozmetikleri beceriksiz kullanım da göz çevresnde bu sorunları çoğaltır.

Kozmetik yanlış kullanımı da erken göz çevresi yaşlanmasına neden olabilir. Cilt için artık kozmetik çok gelişti. Ama acaba  hangisini kullanmalı? Siz en iyisi doğal yollarla çözüm aramaya çalışın? Önemli ölçüde  kolajen ve elastin yenilenmesini sağlayan doğadaki bazı malzemelerden yararlanmaya önem vermelisiniz. İşte size en kolay çözümler:

-Göz çevresindeki derinin duyarlı oluşu nedeniyle gözlerin altında torbalar meydana gelir. Bunun için kurutulmuş papatya banyosu iyi gelir. Bir fincan kaynamış suya, 1 kaşık kuru papatya çiçeği atın. Ardından 20 dakika demlenmeye bırakıp, süzün. Pamuğu papatya suyuna batırdıktan sonra göz kapaklarınızın üzerine yerleştirip 10 dakika bekleyin. Bu arada pamukları kuruyunca yeniden ıslatın. Bu işlem göz yorgunluklarına, şişkinliklere, kızarmalara ve yanmalara da iyi gelir.

* Soğuk su ve  buz harika bir yoldur. Gözlerize  hergün buzlu  suyla veya buzla kompres uygulayın.
* Göz altı için zeytinyağına bir parca pamuğu batırıp, göz alıtında koyu halkalı bölgenin üzerine koyun 10 dakika bekletin.
* Uykusuzluktan gözlerinizin şişmesinden şikayetçiyseniz çay poşetlerinin yardımına başvurabilirsiniz. İki çay poşetini bir iki dakikalığına sıcak suda bekletin, ardından buzlu suya alın. Bir iki dakika da orada tuttuktan sonra göz kapaklarınızın üstüne koyun.
* 1 çay kaşığı rezene yaprağını 1 çay fincanı suyla kaynatıp süzün. göz çevdenize sürüp 15 dakika bekletin. Ilık suyla yıkayıp kurulayın. Rezene A, B  C vitaminleri, kalsiyum, kükürt ve demir kaynağı içerdiği için göz altı torbalarını yok eder.

Volkan Kurt
Doğal Ürün Uzmanı

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 
ebru - 20.05.2011 - 17:27
ne anlatılırsa hemen işe koyuluyordum şimdi rahatladım yaaa cildim ferahladı başkalaştım sanki googleye sordum herkes gibi ALDEVA kremi buldum benim keşfiiiiiiiim yaaaa anneme bile aldım parladık gençleştik yaaa bu kadar