Manşetler

Buradasın: Sağlık » Genel Sağlık » Göz Altı Morluklarına Çare Yeni Tedavisi
 

Göz Altı Morluklarına Çare Yeni Tedavisi

Reklam

Göz Altı Morluklarına Çare Yeni Tedavisi

Güzelliği gölgeleyen göz altı morlukları aynı zamanda son derece huzursuzluk verici. Eğer siz de bu dertten mustaripseniz, Suna Dumankaya?nın önerilerini inceleyebilirsiniz. Ama ne olursa olsun öncelikle bir doktor kontrolünden geçmenizde fayda var. Zira göz altı morlukları sağlıksal nedenlerle sonradan oluşabileceği gibi, genetik yapıdan da kaynaklanabilir.

-Morlukları hafifletmek için, birer çay kaşığı bal, limon suyu ve tuzsuz tereyağını karıştırıp, gün aşırı ince bir tabaka halinde sürün. 20 dakika bekletin. Haftada bir de kivi kabuklarının ıslak kısmını 15 dakika gözaltınızda tutun.

-1yumurta akı ile bir tatlı kaşığı Türk kahvesini karıştırın. Bunu gazlı beze sürüp, göz çevresine yerleştirin. Karışımı 20 dakika bekletin

-Bir patatesi rendeleyip, gazlı bez arasında beklet ve 30 dakika akşamları bir tatlı kaşığı bu rendeyi, eşit miktarda limon suyunu ve tatlı badem yağını karıştırıp, sür. Zamanla açılacaktır.

- Her akşam bir tatlı kaşığı limon suyu, bir tatlı kaşığı tatlı badem yağını karıştır ve sen göz çevrene sür. Biraz beklet ve yıka.

-Elma suyu ile kompres yaparak ya da zaman zaman kivi bekleterek morluklarınızı hafifletebilirsiniz.

-Taze inciri ortadan ikiye ayırın. Göz altınızın üzerinde 15 dakika bekletin. Ardından kuşburnunu çay gibi demleyip süzün. Pamuk yardımıyla göz çevrenize yavaş yavaş kompres yapın.

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?