Manşetler

Buradasın: Sağlık » Göz Sağlığı » Gözde Çapaklanma Neden Oluşur
 

Gözde Çapaklanma Neden Oluşur

Reklam

Gözde Çapaklanma Neden Oluşur

Sağlıklı bir görüntüye sahip olmanın en önemli belirtilerinden biri göz etrafında çapaklanmanın olmamasıdır. Gözde çapaklanma neden oluşur sorusunun aslında pek çok cevabı vardır. Temizliğe önem verilmemesi veya uygun olmayan ortamlarda bulunulması dolayısıyla hassas olan gözlerin enfeksiyon kaparak koyu renkte ve kabuksu bir yapı bağlamasıdır.

Genellikle çocuklarda çok fazla görülen bir durumdur. Çocuklarda görülen bu çapaklanma genel itibarı ile konjunktivit belirtisi olabilmektedir. Konjunktivit bir anlamda gözün iltihap kapmasıdır. Gözlerde çapaklanma olmasının bir nedeni de göz yaşı kanalarının kapalı olmasıdır. Durum a çok doğum yapmış olan bayanlarda çokça görülen bir durumdur. Göz yaşı kanalları kapandıktan sonra ortaya çıkar. Hamilelikten sonraki ilke haftada görülen bir şeydir. Çapaklanma çok fazla üzerine düşülmesi gereken bir konu değildir. Bir süre sonra kendiliğinden geçen bir durumdur. Genelde çapaklanma şikayetleri için doktora gittiğimizde doktor sık sık göz banyosu yapılması gerektiğini belirtir. Bunun yanında çapaklanma için doğal tedavi yöntemleri de bulunmaktadır.

Özellikle bitkisel birkaç kendini bu konuda kanıtlamıştır. Kullananların son derece memnun oldukları bitki rüzgar gülü çiçeğidir. Kullanım şekline uyulduğu zaman çok etkili olabilmektedir. Göz otu bitkisi temiz ve uygun bir nesne ile ezilerek iyice pelte haline getirilmelidir. Ardından göz etrafına çok iyi bir biçimde yedirilerek sürülmelidir. Diğer bir kullanım şekli de göz otunun kaynamış suda kaynatılarak göze sürülmesidir.

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?