Manşetler

Buradasın: Sağlık » Beslenme » Güçlendirici Gıdalar Nelerdir?
 

Güçlendirici Gıdalar Nelerdir?

Reklam

Güçlendirici Gıdalar Nelerdir?
İnsanoğlu her geçen zaman doğanın önemini kavramakta ve bu önemi faydaya çevirmektedir. Doğanın bize getirdiklerinden faydalanmayı öğrenen insanlar daha huzurlu ve daha sağlıklı yaşayabilmektedirler. Etrafımızda sıkça bulduğumuz gıdalar kimi zaman bize oldukça fayda sağlamaktadır. Bu yazımızda güçlendirici etki yaratan gıdalardan bahsedeceğiz.

Bakıldığı zaman özellikle kış aylarında vücudumuzun bağışıklık sistemi sorunlar yaşar, öncelikle kış aylarında güçlendirici gıdaların da yardımıyla sağlıklı bir şekilde bu zamanları atlatabilmemiz mümkün hale gelmektedir. Kış aylarında bize katkı sağlayan güçlendirici gıdalara baktığımız zaman herkesin ağzından düşmeyen C vitamini gelmektedir. C vitamini portakal, mandaline, greyfurt gibi kış meyvelerinde bulunur. Turuncgil olarak adlandırılan bu meyveler ile kış aylarını sorunsuz olarak atlatabilirsiniz. 
 
Güclendirici bir diğer gıdalar da sebzelerdir. Annelerimiz küçüklükten beri bizlere ıspanak, lahana gibi beğenmediğimiz besinleri tüketmemizi isterdi. Aslında bunun bir sebebi vardı. Çünkü ıspanak özellikle demir karşılaması ile diğer besinler arasında oldukça önemli yere sahiptir. Kemiklerimizin güçlenmesinde fayda sağlayan ıspanak ile daha dinç bir vücuda sahip olabiliriz. 
 
Hayvansal gıdalara baktığımız zaman bizleri karşılayan süt ürünleri de güçlendiren gıdalar arasındadır. Kemik gelişiminde, hızlı büyümede büyük etkiler yaratan süt ve süt ürünleri sayesinde daha güçlü bedenlerin sahibi olabiliriz. Her gün bir bardak süt ile güne başlamak, her gece bir bardak sütle geceyi kapatmak insan vücudu için oldukça faydalı olmaktadır. Yemeklerimizde kesinlikle yoğurt kullanmalı, sabah kahvaltılarında peynir tüketimine önem vermeliyiz. Bu sayede vücudumuzun güçlenmesini sağlayabiliriz.

 

Yorum Bırakın

Yorumunuzu Buraya Yazın!

İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 

Bu içerik İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?